Завантажити ще

У МЗС Росії звинуватили США у перекладанні відповідальності за ескалацію

У МЗС Росії звинуватили США у перекладанні відповідальності за ескалацію

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова відреагувала на заяви американської преси щодо планів вторгнення в Україну. За її словами, російські сили перебувають на території їхньої держави законно. Про це пише " Комерсант ".

- Російські збройні сили на російській території – законне право суверенної держави. Виходячи з дій НАТО в регіоні (від маневрів у Чорному морі до постачання озброєнь на Україну), американська преса має бути стурбована агресивними діями не Росії, а США, - заявила Захарова.

За її словами, Сполучені Штати проводять спецоперацію із нагнітання обстановки навколо України з перекладанням відповідальності на Росію.

- Її основу становлять провокаційні дії поблизу російських кордонів, які супроводжуються звинувачувальною риторикою на адресу Москви. У принципі, нічого нового — класична західна тактика. Вражає лише масштаб нахабства та брехні, - зазначила представник російського МЗС.

Йдеться про заяви західних ЗМІ про те, що американська розвідка виявила плани РФ здійснити вторгнення в Україну на кількох фронтах і вже на початку 2022 року російська сторона може задіяти 175 тисяч військових. За даними журналістів, напад планується у три етапи, а мета РФ – захоплення до двох третин території України, включаючи Київ.