Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
26 квiтня
Завантажити ще

У президента відреагували на претензії через призначення суддів, пославшись на Вищу раду правосуддя

У президента відреагували на претензії через призначення суддів, пославшись на Вищу раду правосуддя
Фото: pixel2013 із сайту pixabay.com.

В Офісі президента стверджують, що Вища рада правосуддя не засумнівалася у професійній підготовці 28 суддів, яких призначили на посаді 1 грудня. Така заява з'явилася на сайті Офісу президента після питань громадських активістів щодо кваліфікації суддів.

- У всіх поданнях про призначення суддів, які надійшли на адресу Президента України, Вища рада правосуддя своїм рішенням констатувала відсутність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидатів на посаду судді критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням на посаду судді. Як вказано в надісланих поданнях, такі висновки Вищої ради правосуддя були зроблені за результатами розгляду рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відповідність кандидатів займаній посаді судді за підсумками кваліфікаційного оцінювання, - заявили на сайті Офісу президента України.

У повідомленні наголосили, що людина, яка стала суддею, не стає вільною від юридичної відповідальності. Якщо буде виявлено достатньо доказів та доказів провини, особа може притягнути до кримінальної відповідальності та звільнити з посади судді.

Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що "за активної участі небайдужої частини суспільства якнайшвидше відбудеться оновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, які стануть запорукою формування доброчесного та високопрофесійного суддівського корпусу".

В Офісі президента наголосили, що Зеленський у статусі президента призначив на посаді суддів понад 800 осіб.

Історія питання

1 грудня президент призначив на посаді суддів до місцевих судів першої інстанції 28 кандидатів зі списку, які надала Вища рада правосуддя. Двоє з цих суддів, за інформацією експертів, пов'язані із переслідуванням у 2014 році учасників Революції гідності.

У юридичному фонді Dejure оприлюднили негативні висновки Громадської ради доброчесності щодо 21 із 28 суддів. Якщо суддя отримав негативний висновок ГРД, вважається, що він не пройшов кваліфікаційну оцінку, тому остаточне рішення щодо цього судді має ухвалити Вища кваліфікаційна комісія суддів у повному складі.

25 листопада громадські активісти звернулися до Володимира Зеленського щодо призначення суддів. Вони попросили президента не призначати низку суддів зі списку ВРП. Активісти пояснили це тим, що 91 суддя зі списку не пройшов кваліфікаційної перевірки.