20 сiчня
Завантажити ще

ЄС дасть Україні 1,4 мільйона євро на облаштування кордону з Білоруссю

ЄС дасть Україні 1,4 мільйона євро на облаштування кордону з Білоруссю
Фото: mvs.gov.ua

Україна отримає від ЄС 1,4 мільйона євро на облаштування кордону. Про це на зустрічі домовилися голова МВС Денис Монастирський та голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

- Своєчасна бесіда з Міністром Монастирським щодо ситуації на українсько-білоруському кордоні. ЄС солідарний з Україною, допомагає твердо та без шкоди для прав людини реагувати на гібридні атаки. Перше виділення 1,4 мільйона євро, інші пізніше, – написав посол у своєму Твіттері.

Згідно з повідомленням прес-служби МВС, Денис Монастирський запропонував перерозподілити частину бюджету другої фази спільного проекту EU4IBM "для невідкладного облаштування українсько-білоруської ділянки кордону та підвищення можливостей Держприкордонслужби".

Вранці у п'ятницю прем'єр-міністр Денис Шмігаль сказав у Верховній Раді, що на інженерне облаштування кордону з РФ та Білоруссю у бюджеті на 2022 рік передбачено 17 мільярдів гривень.

1 жовтня глава МВС заявив, що Україна має облаштувати держкордон з РФ та Білоруссю протягом 2022-2023 років. Монастирський сказав це, оглядаючи нещодавно зведену ділянку українсько-російського кордону у зоні відповідальності Луганського прикордонного загону у селі Россипне. Облаштована ділянка – довжиною понад 100 кілометрів. За словами міністра, це інтелектуальний кордон, і навіть із Києва можна відстежити порушення кордонів держави.

Загальна протяжність кордону України з РФ та Білоруссю перевищує 2500 км. Протяжність кордону України з РФ на суші – 1974 км, 409 км із них не контролюється Україною.

Фото: twitter.com/MattiMaasikas

Фото: twitter.com/MattiMaasikas