6 червня
Завантажити ще

Рєзніков прокоментував використання "Байрактарів" на Донбасі: Окупанти вже бояться

Рєзніков прокоментував використання

Міністр оборони України Олексій Рєзніков на прохання депутатів прокоментував застосування Україною на Донбасі безпілотників Bayraktar.

Рєзніков підкреслив, що застосування Bayraktar з одним чітким пострілом по відповідній артилерійській установці в зоні проведення Операції об'єднаних сил було вимушеним.

- Ви знаєте всім відомий факт, коли ми були змушені застосувати Bayraktar з одним чітким пострілом по відповідній гарматній установці. За даними нашої розвідки, сьогодні в окупаційних військах вже бояться записуватися на контракт та служити у таких установках. Вони розуміють, чим це може закінчитися, - сказав Резніков під час "години запитань до уряду" у Верховній Раді.

Глава Міноборони запевнив, що Україна не порушує Мінських домовленостей.

- Ми не атакуємо у зоні проведення Операції об'єднаних сил. Якщо ворог, окупаційні війська здійснюють порушення режиму тиші, вбивають наших військових, ми попереджаємо через режим СЦКК, через СММ ОБСЄ про те, щоб вони припинили виконання Мінських домовленостей, порушують режим тиші. Якщо цей механізм не спрацьовує, Збройні сили, користуючись статтею 51 Статуту ООН "Право на самозахист", використовують усі необхідні сили та засоби і дають відсіч, - пояснив Рєзніков.

А В ЦЕЙ ЧАС

У бойовиків на Донбасі кадровий голод - доводиться збільшувати платню

Командувач Операцією об'єднаних сил Олександр Павлюк в інтерв'ю "Донбас.Реалії" зазначив, що у незаконних збройних формуваннях т.зв. "Л\ДНР", за даними української розвідки, великі проблеми із якістю комплектування особового складу, що нівелює готовність супротивника ЗСУ до ведення активних дій.

- Перш за все, за даними нашої розвідки, люди з непідконтрольних територій відмовляються "служити", звільняються. Наразі росіяни все роблять, щоб укомплектувати. Збільшили на 30% заробітну плату, на окремих спеціалістів також підвищили разові виплати. Планують і надалі – у наступні місяці - збільшувати грошове забезпечення, щоб утримати людей. І те, що ми відстежуємо, – настрій. У них не дуже позитивний настрій. Великий страх, особливо страх нашого наступу, – повідомив Павлюк.

Україна вперше застосувала безпілотники Bayraktar TB2, закуплені у Туреччині, у зоні ООС 26 жовтня. Відео знищення ворожої зброї, яка обстрілювала підконтрольну Україні територію, розмістив у соцмережах поінформований волонтер Роман Донік. Зброя бойовиків знаходилася за 15 кілометрів від лінії розмежування вглиб окупованої території, проте безпілотник, як стверджують українські військові, не перетинав лінію розмежування. Використання "Байрактару" в ООС викликало справжню пропагандистську істерику в Росії.

У 2022 році Україна закупить нову партію безпілотників Bayraktar, а в перспективі планує налагодити їхнє виробництво.