Завантажити ще

Рєзніков про напад Росії: Ескалація у січні - ймовірний сценарій, але не обов'язковий

Рєзніков про напад Росії: Ескалація у січні - ймовірний сценарій, але не обов'язковий
Фото: President.gov.ua

Ескалація, включаючи можливе вторгнення Росії в Україну, є ймовірним сценарієм, але не обов'язковим. Про це міністр оборони Олексій Рєзніков заявив 3 грудня під час години запитань до уряду.

Глава Міноборони зазначив, що Україна припускає можливість вторгнення Росії. При цьому найімовірнішим часом досягнення готовності до ескалації буде кінець січня. За його словами, українська розвідка вивчає всі сценарії, включаючи найгірші.

– Вона (розвідка. – Прим. авт.) зазначає, що ймовірність масштабної ескалації з боку Росії існує. Найвірогіднішим часом досягнення готовності до ескалації буде кінець січня, - заявив Рєзніков.

Він наголосив, що ескалація є ймовірним сценарієм, але не є обов'язковим.

- І наше завдання - відвернути його, - додав міністр оборони.

Олексій Рєзніков уточнив, що сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації, сьогодні оцінюють у 94,3 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

– Наразі навколо України та у тимчасово окупованому Криму у постійній готовності перебувають 41 батальйонно-тактична група, з яких 33 - на постійній основі, 8 – додатково перекинуто до Криму. Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації, сьогодні оцінюється у 94,3 тис. осіб, - поінформував він.

Повідомлялося, що до кінця листопада Росія зосередила біля українських кордонів близько 100 тисяч військовослужбовців, у тому числі з ударних елітних підрозділів, та перекинула велику кількість техніки. США, Європа та Україна серйозно ставляться до загрози російського вторгнення незважаючи на заяви Кремля про те, що РФ нікому не загрожує. Українська розвідка вважає, що з високою ймовірністю Росія може атакувати Україну вже у лютому. Олександр Лукашенко висловив готовність воювати на боці РФ у разі конфлікту з Україною. А Володимир Путін тим часом розповідає, що Україні з Росією треба потоваришувати.