20 сiчня
Завантажити ще

Венедиктова "активізує" сотні кримінальних справ проти Ахметова та його оточення

Венедиктова

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова відреагувала на політичну ситуацію, що склалася в Україні, і заявила про активізацію всіх кримінальних справ щодо підприємств та окремих осіб. Імен жодних вона не називала, але зауважила, що йдеться про людей "з орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики". Про це генпрокурор написала у своєму Фейсбуці.

- Повторюся і наголошу - я нікого не називаю заколотником, олігархом або правопорушником, але я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися в доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів щодо суб'єктів господарювання та окремих осіб з орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики тощо, - заявила Венедиктова.

За її словами, внаслідок поверхневої оцінки в Офісі генпрокурора нарахували 200 кримінальних проваджень проти громадян та компаній, які завдали мільярдних збитків держбюджету.

– Ці 200 справ – результат лише поверхової оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства у сфері вугільної промисловості та енергетики з орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень, - зазначила вона.

Також генпрокурор зазначила, що за найрезонанснішими кримінальними провадженнями вона особисто входитиме до груп прокурорів.

Видання " Liga.Net " стверджує, посилаючись на достовірні джерела в правоохоронних органах, що йдеться про компанії та оточення бізнесмена Ріната Ахметова. Сама Венедиктова жодних імен та назв компаній не назвала.