18 сiчня
Завантажити ще

У Берліні пройшла урочиста церемонія на честь відходу Меркель зі смолоскипною ходою військових

У Берліні пройшла урочиста церемонія на честь відходу Меркель зі смолоскипною ходою військових
Фото: REUTERS/Ганнібал Ганшке

У Берліні у дворі міністерства оборони пройшла урочиста церемонія на честь Ангели Меркель, яка йде з посади канцлера Німеччини через 16 років. Пряму трансляцію вів у YouTube телеканал DW.

На честь канцлера запустили феєрверк, військові у повному парадному обмундируванні промарширували зі смолоскипами, а оркестр зіграв вибрані Меркель пісні. Ангела Меркель, зокрема, обрала для виконання шлягер 70-х Ніни Хаген "Ти забув кольорову плівку" та християнський гімн "Великий Боже, ми славимо тебе". Поруч із нею перебувала міністр оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер.

Традиційний військовий церемоніал «Вечірня зоря» відбувається для вшанування вищих посадових осіб Німеччини, а також генералів армії. Церемонія перегукується з XVI століття. Є німці, які вимагають її заборонити, оскільки факельна хода викликає у них асоціацію з нацистськими маршами часів "Третього рейху".

Поки парламент офіційно не обере наступника, Ангела Меркель залишиться у статусі тимчасової обов'язки. Засідання Бундестагу, на якому лідера соціал-демократів Олафа Шольца буде обрано новим канцлером, імовірно пройде до 8 грудня. Після цього Меркель піде з політики.

Новини по темі: Ангела Меркель