Завантажити ще

Плани Верховної Ради 3 грудня: скасування «ресурсного законопроекту» та «швидкі» українські паспорти для військових-іноземців

Плани Верховної Ради 3 грудня: скасування «ресурсного законопроекту» та «швидкі» українські паспорти для військових-іноземців
Фото: Григорій КОСТАНТИНОВ

П'ятничне пленарне засідання парламенту традиційно розпочнеться з години запитань до уряду. Цього разу під куполом Верховної Ради очікують на міністра оборони Олексія Резнікова. Він має виступити з доповіддю на тему «Обороноздатність України у 2021 році: підсумки року у сфері безпеки та перспективи».

Далі на порядку денному Верховної Ради 3 грудня стоять…24 проекти постанов про відміну голосування за « ресурсний законопроект ». Збити законопроект хочуть соратники Петра Порошенка та Юлії Тимошенко. Саме депутати від «Батьківщини» та «Європейської солідарності» стали авторами цих ухвал.

У другому читанні депутати хочуть розглянути законопроект про спрощення набуття громадянства України тими, хто проходить військову службу за контрактом у ЗСУ чи воював на боці України на Донбасі. Також законопроект дозволить спростити процес для громадян Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання. Народні обранці пропонують замість зобов'язання припинити іноземне громадянство (для придбання українців) подавати декларацію чи заяву про відмову від громадянства, і на цьому все. А ось для росіян, які зазнали переслідувань з боку влади РФ і бажаючих отримати українське громадянство, пропонується, крім декларації, також подавати документи, що підтверджують факт переслідування.

Також депутати мають намір розглянути проект ухвали про звернення Верховної Ради до Бундестагу ФРН про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом проти українського народу.

Якщо встигнуть, то у другому читанні слуги народу також розглянуть законопроект щодо регулювання питань трансплантації анатомічних матеріалів людині.