18 сiчня
Завантажити ще

Володимир Зеленський із президентами Литви та Польщі закликав Росію відвести війська від кордону України

Володимир Зеленський із президентами Литви та Польщі закликав Росію відвести війська від кордону України
Фото: President.gov.ua

Переговори в рамках Люблінського трикутника вперше відбулися на рівні лідерів держав. Володимир Зеленський, Гітанас Наусєда та Анджей Дуда зателефонували за відеозв'язком. Про це ввечері у четвер повідомила пресслужба президента України. Зеленський зазначив, що Польща та Литва визнали незалежність України одними з перших.

Лідери України, Литви та Польщі обговорили ситуацію на кордоні з Білоруссю та протидію «Північному потоку-2». Володимир Зеленський розповів про концентрацію російських військ та озброєння вздовж українського кордону. За наслідками переговорів президенти схвалили спільну заяву з нагоди 30-річчя визнання незалежності України Польщею та Литвою.

- Президенти України, Литви та Польщі… нагадали, що демократична традиція, яка розвивалася у Співдружності Королівства Польського та Великого князівства Литовського, а також під час руху «Солідарність» у Польщі, Реформаторського руху «Саюдіс» у Литві, Революції Гідності в Україні та в ході боротьби білорусів за демократію відображає прагнення свободи, прав людини та демократії в Центральній та Східній Європі, - зокрема, йдеться в ньому.

Міграційну кризу на кордоні Білорусі з Польщею та Литвою називали штучно створеною Мінськом.

Нарешті, країни закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти Росії через “її агресію проти України”, а саму РФ - відвести війська від кордонів України і вивести їх з тимчасово окупованих територій України.

Люблінський трикутник засновано 28 липня 2020 року. Загальну декларацію міністри закордонних справ України, Польщі та Литви підписали у Любліні.