9 червня
Завантажити ще

Вікторія Нуланд закликала Росію та Україну укласти на Донбасі "різдвяне перемир'я"

Вікторія Нуланд закликала Росію та Україну укласти на Донбасі
Фото: twitter.com/ksfopenukraine

Вікторія Нуланд закликала Україну та Росію укласти "різдвяне перемир'я". Про це заступник держсекретаря США повідомила на Київському форумі з безпеки, виступаючи по відео.

- Ми бачимо, що наближаються різдвяні свята. Очікуємо, що можливо буде відновлено повне припинення вогню, обмін в'язнями, відновлення роботи пропускних пунктів. Ми закликаємо і Москву, і Київ до співпраці та спільного вироблення пакету таких заходів, насамперед щодо припинення вогню в контексті різдвяних свят. Це був би дуже добрий початок, - сказала Нуланд.

Переговори щодо Донбасу "зайшли в глухий кут", США готові зіграти допоміжну роль, працюючи з Києвом і не замінюючи Нормандський формат, також заявила заступник державного секретаря.

- Ми зараз у процесі внесення ясності, якщо є потрібна роль для нас, і обидві сторони хочуть цього, і це може допомогти, ми готові зробити це, але ми не бачимо альтернативи справжньому початку імплементації Мінських домовленостей... - наголосила вона.

Вікторія Нуланд підкреслила, що перший крок для переговорів має зробити Росія - "відвести свої загрозливі війська, які зараз нарощуються навколо кордонів України".

Київський форум з безпеки розпочався вранці 1 грудня в готелі Hilton. Він ініційований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрита Україна» у 2007 році.