30 грудня
Завантажити ще

Експерт: Конкурс щодо відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури потрібно провести заново

Експерт: Конкурс щодо відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури потрібно провести заново
Фото: abomus.com.ua

Конкурс щодо кандидатури голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) зайшов у глухий кут. Обидва кандидати, що вийшли у фінал, не підходять на цю посаду. У таких умовах виходом може стати оголошення нового відбору, проте для цього потрібне політичне рішення Президента, на якого тиснуть країни Заходу.

Про це написав політичний експерт Дмитро Марунич.

Він нагадав, що претендентів на посаду голови САП залишилося двоє: детектив НАБУ Олександр Клименко та прокурор з Офісу генпрокурора Андрій Синюк.

"Прізвища обох "героїв" мало що скажуть широкій громадськості при тому, що і в професійному середовищі вони нічим особливо не примітні. До кандидатури Синюка висувалися претензії щодо доброчесності, зокрема стосовно його фінстану та майна. До Клименка подібних питань начебто не виникало. Однак йому всього 35 років, він ніколи не працював в органах прокуратури, ніколи не керував великим колективом - ще якихось 5 років тому був звичайним слідчим поліції, потім перейшов на роботу в НАБУ, фактично єдиним його "плюсом" в очах активістів є той факт, що він вів справу заступника голови ОП Олега Татарова, вирішуйте самі: чи професія "хороша людина" і чи придатний цей кандидат на посаду голови САП?", - запитує експерт.

Він нагадав, що 28 жовтня обидва кандидати написали фінальний тест і обидва його фактично провалили.

"Вибір, як кажуть в Одесі, не фонтан. У разі, якщо САП очолить Клименко, країна отримає чергового "гончарука", який влаштовує активістів, але не здатний ефективно робити свою роботу. Такий вибір цілком влаштує "західних партнерів", але влада, яка вже сита по горло залежними від "офісів реформ" людьми на самокатах, відбивається від нього як може.

При цьому вимоги активістів-грантоїдів та представників Заходу обрати антикорупційного прокурора звучать дедалі наполегливо. До того ж активісти звинувачують владу – мовляв, це люди Офісу Президента блокують конкурс через якийсь злий намір. Однак повторюся, конкурс фактично зайшов у глухий кут і являє собою капкан для влади, в який та просто намагається не вступити", – зазначає Марунич.

На його думку, виходу із ситуації в існуючій парадигмі не існує.

"Якщо поточний конкурс довести до завершення, то переможцем виявиться один із претендентів, і суспільство отримає щось невиразне на чолі САП. Цього навряд хочуть в Офісі Президента, але бажають у посольствах, до яких непросто не прислуховуватися".

По-доброму, цей конкурс необхідно провести заново. З жорсткішими умовами, щоб обрати гідного керівника САП, який би влаштував не лише Захід, а й не викликав відторгнення українського суспільства. Чи має Зеленський і Ко політичну волю? Інтрига зберігається", – зазначив політолог.