30 вересня
Завантажити ще

Гео Лероса викликали на допит у ГБР на той час, коли Зеленський виступить у Раді

Гео Лероса викликали на допит у ГБР на той час, коли Зеленський виступить у Раді
Фото: facebook.com\ukr_dim

Позафракційний народний депутат Гео Лерос повідомив, що викликаний на допит до Державного бюро розслідувань (ГБР) на середу, 1 грудня. Саме у цей день та час у Верховній Раді заплановано виступ президента України Володимира Зеленського про внутрішнє та зовнішнє становище України. Про це 30 листопада депутат повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку.

- Спеціально викликають мене на допит на 1 грудня, щоб я не був присутнім на посланні Зеленського! Мої адвокати цього дня не можуть бути присутніми, у них на той час інші суди. Вони попросили перенести допит, на що отримали у відповідь погрози. Це перешкода депутатській діяльності! - Заявив Лерос.

При цьому він підкреслив, що слідчий "міг викликати його будь-якого іншого дня" або хоча б у другій половині дня в середу, і назвав те, що відбувається "репресіями Зеленського".

Раніше ГБР вручило підозру Леросу за демонстрацію непристойного жесту у стінах парламенту. Слідчі ГБР у рамках розслідування кримінального провадження встановили, що 4 листопада 2021 року народний обранець, виступаючи з парламентської трибуни, образливо висловився щодо вищих посадових осіб держави. Лерос підозрюється у грубому порушенні громадського порядку за мотивами явної неповаги до суспільства (ч.1 ст.296 КК України).

4 листопада під час перебування Зеленського у залі засідань парламенту слово попросив Лерос, раніше виключений зі складу фракції "Слуга народу". На початку свого виступу він назвав главу держави "зрадником", після чого речник Руслан Стефанчук попросив відключити Леросу мікрофон. У відповідь Лерос показав Зеленському середній палець. Депутати збираються усунути Лероса як покарання на 5 засідань Ради, але цього поки не відбулося – є лише рекомендація комітету.

Раніше Олександр Корнієнко попросив народних депутатів не порушувати регламент під час виступу президента з трибуни парламенту (і повторив це прохання не лише на погодраді, а й під час засідання Ради 30 листопада).