Завантажити ще

Барбадос офіційно став республікою. Перше звання Національного героя надали Ріанні

Барбадос офіційно став республікою. Перше звання Національного героя надали Ріанні
Фото: ТОБІ МЕЛВІЛ/REUTERS

В останній день осені острів Барбадос у Карибському морі офіційно став республікою, вийшовши з-під правління британської монархії. Як пише Reuters, у зв'язку з цим опівночі 30 листопада на площі Героїв у Бріджтауні спустили королівський прапор, оголосивши про перехід Барбадосу до нового конституційного статусу.

На заході була присутня суддя та експосол Сандра Мейсон. Вона склала присягу на вірність своїй країні і стала першим президентом Барбадосу. Її вітали сотні людей на мосту Чемберлен.

Урочиста церемонія продовжувалася салютом, барбадоською музикою та танцями, а політики говорили про кінець колоніалізму. На церемонії була присутня барбадоська співачка Ріанна, якій надали статус Національного героя.

З боку королівської сім'ї на церемонію прибув спадкоємець престолу принц Чарльз. За даними Reuters, під час спуску прапора він був похмурий.

– Створення цієї республіки пропонує новий початок. З найтемніших днів нашого минулого і жахливих часів рабства, що назавжди заплямувало нашу історію, люди цього острова прокладали свій шлях з надзвичайною силою духу, - зазначив принц Чарльз у промові.

Королева Єлизавета II надіслала Барбадосу вітання зі знаменним днем та побажала щастя, миру та процвітання.

Барбадос здобув свою незалежність від Великобританії у 1966 році. Тоді ж він став незалежною суверенною державою, але Єлизавета II залишалася конституційним монархом країни. Під британською короною Барбадос був майже 400 років – з 1625 року, коли перші англійські кораблі прибули на острів.

У вересні 2020 року Барбадос оголосив про своє рішення розлучитися з монархією. Рішення було прийнято на тлі посилення глобальних дебатів про згубну спадщину колоніалізму та расову несправедливість. Після оголошення республіки острів разом із 54 іншими країнами входитиме до Співдружності націй.

Новини по темі: держава Великобританія