24 травня
Завантажити ще

Китайські інвестори "Мотор Січ" мають намір відсудити в України мінімум 4,5 мільярда доларів

Китайські інвестори
Фото: facebook.com/MotorSichAirlines

Китайська інвестиційна компанія Skyrizon має намір відсудити в України 4,5 мільярда доларів. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті для акціонерів "Мотор Січ".

Мова про позов, поданий до Постійного арбітражного суду в Гаазі.

"Внаслідок несправедливого ставлення Української держави до китайських інвесторів протягом останніх п'яти років та безперервного застосування незаконних заходів китайські інвестори зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї", - йдеться у заяві.

Skyrizon послалася на угоду між урядом України та урядом Китаю про залучення та взаємний захист інвестицій від 1992 року. На думку китайських інвесторів, Україна порушила двосторонню інвестиційну угоду і має виплатити повну компенсацію всіх понесених збитків на суму понад 4,5 мільярда доларів.

"Між іншим, китайські інвестори не виключають можливості подовження вимог щодо відшкодування додаткових збитків", - зазначили в компанії.

Довідка

У 2016 році китайські інвестори хотіли купити 56% акцій «Мотор Січ», проте Антимонопольний комітет України не погодив угоду. У серпні 2019-го Skyrizon та Xinwei Group придбали понад 50% акцій. У серпні 2020 року прокуратура України заарештувала акції.

29 січня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій щодо трьох громадян Китаю та чотирьох китайських компаній, включаючи Skyrizon. У березні 2021 року українська влада націоналізувала «Мотор Січ».

Новини по темі: Мотор Січ