Завантажити ще

Протистояння між Зеленським та Ахметовим: першим на вихід може стати заступник міністра інфраструктури Васьков - ЗМІ

Протистояння між Зеленським та Ахметовим: першим на вихід може стати заступник міністра інфраструктури Васьков - ЗМІ

Президент Зеленський у ході зустрічі з журналістами заявив, що має інформацію про підготовку 1-2 грудня спроби держперевороту в країні за участю Росії. У держперевороті, за його словами, мав взяти участь український олігарх Рінат Ахметов, на сам процес повалення влади, за даними Зеленського, мають намір витратити мільярд доларів. Таким чином президент відкрито оголосив війну олігарху та всьому його оточенню.

Одна з найуразливіших фігур з орбіти Ахметова у нинішньому уряді – заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков. Саме його, що називається, через коліно, пропихав у потрібне міністерство Рінат Ахметов. Саме він фактично всю свою "трудову діяльність" працює на інтереси групи СКМ та його власника.

Завдяки Ахметову Васьков у 2011 році став начальником Одеського порту. В ім'я інтересів свого боса Юрій Васьков брав участь у відмиванні грошей на будівництві Карантинного молу в Одесі, а потім, будучи головою ДП "АМПУ", за гроші держави поглибив акваторії в порту Південний, який знаходився на той час (2013-2014 рр.) в оренді у структур Ріната Ахметова Лише ці два епізоди завдали шкоди державі на 375 млн дол.

Нагадаємо, що основні інтереси Ахметова зосереджені в портах "Південний" та в Маріуполі, через які група СКМ перевалює руду та продукцію меткомбінатів. Держстивідори повністю залежать від вантажів СКМ. Забезпечував їхню роботу вже будучи у 2015 р. заступником міністра інфраструктури України все той же Васьков.

Приватний бізнес, яким займався Васьков - одеські транспортно-експедиторські компанії ТОВ "Одемара" та ТОВ "Одемара-Інтер" - знаходяться під слідством у справі про заподіяння державному бюджету багатомільйонних збитків при експорті зернових (ЕРГР№12021000000000254 від 22.02.2012р.). ч.5 ст.191 КК України).

27.06.2019 року ДБР внесло до ЄРГР за №6201900000000944 матеріали (ч.2 ст.364 КК України) щодо посадових осіб ДП "АМПУ", ДП "ОМТП" та Міністерства інфраструктури України за подіями, що відбувалися у період, коли Юрій Васьков заступником Міністра. Саме його вважають ключовою посадовою особою, яка дала "зелене світло" буксирній схемі, за якою бюджет України втратив сотні мільйонів гривень. Кримінальні справи починаються, але завдяки заступництву Ріната Ахметова Юрій Васьков не лише уникає правосуддя, а й знову займає ключову посаду в морській галузі країни.

Вже на посаді заступника міністра інфраструктури, Юрій Васьков активно лобіює інтереси Ріната Ахметова щодо тарифів і портових зборів.

Чи зможе він і надалі обіймати цю посаду після відкритого конфлікту президента та олігарха? Питання скоріше до правоохоронців...