Завантажити ще

Ексглава ГУР Бурба відповів на звинувачення Зеленського та пригрозив йому судом

Ексглава ГУР Бурба відповів на звинувачення Зеленського та пригрозив йому судом
Фото: President.gov.ua/ru

Колишній керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони УкраїниВасиль Бурба відреагував на звинувачення президента Володимира Зеленського, який назвав його "аферистом та авантюристом". Екс-чиновник заявив, що планує подати на главу держави до суду. Про це йшлося в ефірі програми " Свобода слова Савіка Шустера " на телеканалі Україна.

- Я буду змушений із завтрашнього дня звернутися до суду, нехай суд поставить крапку у цьому питанні, - заявив Бурба.

За його словами, з 2014 року силовики провели більше допитів із екс-чиновником щодо його дій на Майдані і в ході розслідувань не висунули жодного звинувачення.

- Виступ президента був емоційним, це такі емоції, які я собі дозволити не можу, водночас не можу й проігнорувати. Протиправні дії на майдані. Президент розуміє, що 2.5 року вся правоохоронна сфера під його контролем, здійснювалася перевірка моїх дій, проведено понад 20 допитів – жодного звинувачення?, - наголосив він.

У Конча-Заспі жив, але робив ремонт власним коштом

Щодо державної дачі в Конча-Заспі, екс-чиновник підтвердив, що проживав там із сім'єю у 2018 році. У той же час Бурба зазначив, що на той момент будівля перебувала в аварійному стані і вкладав власні кошти в ремонт дачі.

- Мені довелося вкладати кошти, починаючи із паркану і закінчуючи будиночками для охорони. І це не 11 мільйонів. Я за власний кошт відремонтував. Коли мене вигнали з будівлі, вони залишились у державі, - наголосив він.

Матеріали не продавав, а обмінювався із іноземними партнерами

Звинувачення Зеленського у торгівлі матеріалами та документами, колишній глава ГУР заперечує. За його словами, інформацією він обмінювався з іноземними партнерами та співпрацював з ними на довірі.

- Щодня майже чотири роки, коли я був керівником воєнної розвідки, ми обмінювалися інформацією з іноземними партнерами. Вони довіряють, але перевіряють ще раз. Якби не було довіри, ми не взаємодіяли б, - каже екс-чиновник.

З коронавірусом пов'язує лише вакцинація

Щодо формули коронавірусу та вакцини від нього, які він нібито приносив президенту, Бурба також спростував інформацію. Як зазначив, колишній чиновник, з коронавірусом його пов'язує лише вакцинація.

- Щодо коронавірусу та спецоперації з вакцини. Я вперше про це чую. Пане президенте, для мене це дивно. Єдине, що мене поєднує з ковідом, це те, що я вакцинований двома дозами, - підсумував він.

ПРО ЩО МОВА?

У ході прес-марафону, який відбувся 26 листопада, президент Володимир Зеленський назвав колишнього голову Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василя Бурбу аферистом та авантюристом. Зеленський заявив, що Бурба є співробітником СБУ, а не розвідником і під час Майдану він нібито керував блокуванням транспорту.

Крім того, Зеленський звинуватив Бурбу у зароблянні грошей за допомогою торгівлі інформацією та розтраті 11 мільйонів гривень на ремонт держдачі у Кончі-Заспі, де він проживав. Також президент розповів про випадок, коли Бурба приніс йому формулу коронавірусу та вакцину від нього, але медики оцінили це як "повний нуль".