25 вересня
Завантажити ще

Жванія заявив, що Януковича та Порошенка намагаються "відмазати" від відповідальності за Майдан.

Жванія заявив, що Януковича та Порошенка намагаються
Фото: ukranews.com

Колишній народний депутат Давид Жванія записав чергове відео, в якому заявив про спроби "відмазати" винних у Майдані та наступних подіях.

На його думку, влада поспішає засудити колишнього президента Віктора Януковича. При цьому решту винних, зокрема Петра Порошенка та Олександра Турчинова, буде виведено з-під удару. А Янукович у свою чергу легко оскаржить вирок у ЄСПЛ.

"Я не можу оминути те, що відбувається навколо колишнього президента Януковича. Його хочуть зробити єдиним винним і таким чином "відмазати" всіх тих, хто, окрім Януковича, причетний до трагедії нашої країни. "Відмазати" - це грубо сказано, вивести з-під низки подій і підготувати до нового електорального циклу", – переконаний екс-нардеп, відомий своїми резонансними заявами про події 2014 року.

Жванія нагадав, що 29 листопада Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду розгляне скаргу у справі про державну зраду четвертого президента. У 2019 році Оболонський районний суд Києва засудив Януковича до 13 років позбавлення волі, і Апеляційний суд залишив це рішення чинним.

"Судити Януковича треба. Але він не був єдиною дійовою особою тих подій. У державного перевороту три сторони: той, хто обіймав посаду президента, той, хто прийшов на його місце, той, хто всьому цьому сприяв", - нагадав Жванія.

"Я вже казав, хто організовував державний переворот, хто провокував силовиків, хто по крові йшов до влади. Це такі люди, як Порошенко, Турчинов та інші. Чому їх не судили разом із Януковичем? Тільки тому, що під час суду вони очолювали країну та самі обирали, хто винен, а хто ні? Іншої причини немає", – зазначив він.

Жванія розповів, що під час розгляду справи Януковича було допущено грубі порушення. А це, на його думку, може бути маневром для того, щоб навіть Янукович у майбутньому уникнув покарання. Януковичу, переконаний Жванія, буде легко домогтися в ЄСПЛ скасування вироку.

"Головним доказом держзради Януковича є лист, яким він 1 березня 2014 року звернувся до президента РФ Путіна з проханням "застосувати на території України збройні сили РФ". Тим часом за десять днів до цього - 22 лютого 2014 року -  вийшла ухвала Верховної Ради "Про самоусунення президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів президента". Суд так і не дав відповіді на запитання, чи був Янукович на момент звернення до РФ президентом України. Якщо він не був – то в якості кого він писав листа Путіну? Звичайного громадянина? Де тут держзрада?", - Запитує Жванія.

Суд також не дав можливості обвинуваченому виступати на судових дебатах і сказати останнє слово. У Конвенції про захист прав людини закріплено фундаментальне право особи на захист - право захищати себе особисто. Це право було порушено, хоча технічна можливість була. Але суд позбавив країну можливості почути, що скаже про обставини тих днів четвертий президент. Мабуть, хтось дуже не хотів, щоб Янукович розповів правду. І ми знаємо, хто це", – заявив екс-нардеп, натякаючи на Петра Порошенка.

Жванія також навів інші аргументи на користь того, що Януковичу буде легко заперечувати вердикт у ЄСПЛ.

"Ми бачимо, що хтось дуже поспішає. Хтось хоче засудити Януковича і перевернути цю сторінку нашої історії. При цьому цим особам навіть наплювати на одразу кілька мін під вироком. Причому не виключено, що ці міни були закладені за часів Порошенка. Це був договірняк, щоб Янукович не дав у суді свідчення на Порошенка, Турчинова, Пашинського, Кличка і не говорив про їхню роль в організації держперевороту", - переконаний Жванія.

Він звернувся до суддів Касаційного суду із закликом "не підігравати шахраям".

"Суспільство хоче покарати Януковича, але зробити це потрібно за законом. Поверніть справу до першої інстанції – змусіть їх розглянути її заново, із залученням Порошенка та інших негідників. Вирок Януковичу та іншим має бути бездоганним з погляду дотримання законності та процедури. Щоб не дати. можливості "поховати" справу руками європейських суддів. Я готовий свідчити!" - зазначив Давид Жванія.

Нагадаємо, раніше колишній нардеп та соратник Петра Порошенка Давид Жванія заявляв, що п'ятий президент та його команда захопили владу у 2014 році, "купивши" підтримку в Євросоюзі та пообіцявши олігархам вигоди.