Завантажити ще

Замах на Шефіра: силовики провели сотню обшуків у власників мисливської зброї

Замах на Шефіра: силовики провели сотню обшуків у власників мисливської зброї
Фото: Reuters

В українців, які відстрілювали з мисливської зброї набої, аналогічні використаним під час замаху на першого помічника президента Сергія Шефіра, правоохоронці проводять обшуки. Про це повідомляє " Українська правда ".

– У рамках розслідування кримінального провадження за фактом замаху на вбивство першого помічника президента та його водія проведено близько 100 обшуків у всіх встановлених осіб, які здійснювали відстріл мисливської зброї патронами, аналогічними використаним під час скоєння цього злочину, – повідомили в Офісі генпрокурора.

Як зазначено у повідомленні, силовики також проводять обшуки у магазинах з продажу зброї та боєприпасів, а також у людей, які займаються торгівлею зброєю. Наразі у кримінальному провадженні про підозру не повідомлено жодній особі.

Йдеться про замах на першого помічника президента Сергія Шефіра, який стався під Києвом 22 вересня. Невідомі відкрили вогонь по автомобілю, де знаходився Шефір. Експертиза показала, що було випущено 18 куль. В результаті отримав поранення водій Шефіра.

Правоохоронці розпочали розслідування за ст. 15 "Замах на злочин" та ч. 2. ст. 115 "Умисне вбивство" Кримінального кодексу. Серед версій замаху на Шефіра, що розглядаються слідчими: напад, пов'язаний з державною діяльністю потерпілого; замах із метою тиску на вище керівництво держави; замах із метою дестабілізації політичної ситуації в Україні та версія за участю спецслужб іноземних держав.

Хто такий Сергій Шефір?
Хто такий Сергій Шефір?
Досьє КП

Своєю успішною кар'єрою коміка Володимир Зеленський багато в чому завдячує саме братам Шефірам - Сергію і Борису. Саме вони, як уже успішні автори жартів і співорганізатори КВН в Кривому Розі, в середині 90-тих помітили Зеленського. Молодий хлопець сподобався Шефірам та вони його запросили в команду Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит». Так зав'язалася їхня дружба і співпраця, яка переросла в створення команди, а потім і медіакомпанії «95-квартал». Шефіри продюсували практично всі фільми за участю Володимира Зеленського, включаючи і гучний, доленосний «Слуга народу».

Зеленський з Шефірами настільки дружні, що навіть купували нерухомість по сусідству або навіть на двох. Наприклад, столична квартира в центрі міста, площею 254 кв.м. записана на Володимира Зеленського (25%) і братів Шефірів (75%). По сусідству з Шефірами у Зеленського був будинок в Іванковичах, який він продав ... дружині народного депутата Юрія Кисіля. Цікавий момент, що у Киселя помічником за трудовим договором працює син Сергія Шефіра Микита.

Шефіри вели Зеленського до перемоги на президентських виборах. Були активними учасниками виборчого штабу. Коли Зеленський переміг, постало питання про кадрові призначення. Подейкували, що саме Сергій Шефір мав би стати головою Офісу президента. Але в останній момент все перегралося: на чолі свого Офісу Зеленський призначив Андрія Богдана, а друг Сергій Шефір 21 травня 2019 року сталв першим помічником президента.

Нинішня посада Сергія Шефіра взагалі-то не передбачає особливої ​​публічності та впливовості. Виключно апаратна посада. Практично всі попередники Сергія Шефіра, крім Олександра Разумкова (першого помічника президента Леоніда Кучми, батька нинішнього спікера Дмитра Разумкова) були «апаратниками» і не втручалися у велику політику. Сергій Шефір в Офісі президента Володимира Зеленського - дуже впливова фігура. Через нього можна вирішити багато питань, домогтися аудієнції у глави держави. За наявною інформацією, основна місія Сергія Шефіра на Банковій - контакти і діалог з великим капіталом, кадрові призначення (на регіональному рівні та держпідприємства).

- Я спілкуюся з великою кількістю людей. В тому числі, і з представниками великого бізнесу. Я надаю президенту адекватну картину того, як ту чи іншу ситуацію сприймають в різних бізнес-колах, - говорив в інтерв'ю «Новому часу» Шефір. - У мою компетенцію входять завдання, які переді мною ставить президент. Один з напрямків моєї роботи - вивчити ситуацію, зрозуміти проблему, якщо вона є, проаналізувати різні точки зору, експертні оцінки та запропонувати можливі рішення.

Нібито Сергій Шефір також займається питаннями енергетики. В «вільний» час наставляє Зеленського. До слова, в одному зі своїх нечисленних інтерв'ю Сергій Шефір зізнавався, що «моє завдання, крім основної роботи, в тому, щоб Володимир Зеленський в політиці залишався людиною».