26 вересня
Завантажити ще

Уповноважений з прав людини попросила не усувати невакцинованих, а переводити на дистанційну роботу

Уповноважений з прав людини попросила не усувати невакцинованих, а переводити на дистанційну роботу
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Людмила Денісова попросила уряд надати альтернативу співробітникам, яких усунули через вакцинацію. Уповноважений Верховної Ради з прав людини повідомила у фейсбуці, що отримала понад 1200 звернень через ухвалу Кабінету міністрів. За словами Денісової, рішення може порушувати права на добровільність вакцинації та на працю.

- З метою забезпечення реалізації прав громадян на працю та добровільність профілактичного щеплення, звернулася до Прем'єр-міністра України з пропозицією розглянути питання щодо можливості дистанційної роботи відповідно до статті 602 КЗпП України для працівників та державних службовців, для яких вакцинацію проти COVID-19 визначено обов'язковою … – йдеться у заяві омбудсмена.

Оцінити ухвалу уряду Денісова попросила Міністерство економіки та Державну службу з питань праці.

Водночас, Уповноважений з прав людини закликала громадян України вакцинуватися, щоб убезпечити себе та своїх рідних від важких ускладнень від COVID-19.

Людмила Денісова послалася на резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), в якій йдеться про те, що ніхто не може здійснювати політичний, соціальний чи інший тиск, а також дискримінацію у разі відмови від вакцинації.

Відповідно до постанов Кабінету міністрів, з 8 листопада від роботи без збереження зарплати усуваються невакциновані працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; установ вищої, професійної, професійно-технічної, загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти.

Повернутись на роботу можна після отримання першої дози вакцини. Наказ не поширюється на тих, хто має довідку про протипоказання до вакцинації або сертифікат перехворілого.