Завантажити ще

Ткаченко: прем'єр Шмигаль поговорив з міністром і попросив не гарячкувати

Ткаченко: прем'єр Шмигаль поговорив з міністром і попросив не гарячкувати
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Денис Шмигаль поговорив з Олександром Ткаченком щодо його бажання звільнитися. Прем'єр-міністр попросив міністра культури та інформаційної політики "не гарячитися". Про розмову глава Кабміну розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.

- Це його рішення я вважаю емоційним. Ми мали з ним коротку розмову. Я його просив не гарячкувати, а виважено подивитися на те, як і що ми формуємо. Відповідно, сьогодні ситуація залишається в руках міністра культури. Звісно, я абсолютно підтримую стабільність роботи Кабміну, - сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр пояснив рішення про виведення Держкіно з підпорядкування Мінкульту тим, що це посилює Держкіно з погляду його ролі та значущості. Підпорядкування Кабміну не означає підпорядкування міністру Кабміну.

- Підпорядкування Кабміну – це посилення ролі та політики того чи іншого органу. Таких центральних органів виконавчої влади сьогодні 10. І Держкіно стає 11-м органом центральної виконавчої влади, який підпорядковується спрямуванню Кабміну України як колегіальному органу, а не окремому міністру, - повідомив глава уряду.

Олександр Ткаченко 11 листопада заявив, що написав заяву про відставку. Серед причин він назвав рішення уряду забрати Держкіно у його міністерства та малий бюджет на культуру у 2022 році. 12 листопада Денис Шмигаль сказав, що ще не мав нагоди поспілкуватися з Ткаченком.

16 листопада комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримав рішення Ткаченка, повідомив голова комітету Микита Потураєв. Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сказав, що нардепи почули про це із новин, що неправильно. Арахамія заявив, що Ткаченко "психанув" і за такого підходу не має шансів бути звільненим", "нехай тоді буде заручником цієї ситуації".