Завантажити ще

Лавров про публікацію свого листування: Можна сказати – "дістали"

Лавров про публікацію свого листування: Можна сказати –

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров пояснив, навіщо оприлюднив листування з колегами із Франції та Німеччини. За його словами, дана публікація "досить промовисто викладає суть послідовного саботажу Києвом Мінських угод". Про це повідомляє "Медуза".

- Можна сказати – дістали. Самим же моїм колегам не дуже пристойно поводитися таким чином, коли вони щодня протягом останніх двох тижнів, коли обговорювалася їхня ініціатива зібратися на рівні міністрів закордонних справ [«нормандського формату»], робили аррогантні, не дуже коректні, не дуже етичні заяви: "Всі готові, Путін доручив, а Лавров не хоче". Приблизно так, – заявив Лавров журналістам.

Листування Сергія Лаврова з його колегами з Німеччини та Франції на тему зустрічі з Донбасу було оприлюднено МЗС Росії 17 листопада. У відомстві роз'яснили, що нібито позицію Росії щодо проведення зустрічі у «нормандському форматі» спотворюють. У зв'язку з цим було ухвалено рішення про публікацію листування дипломатів.

Цього ж дня Міністерства закордонних справ Німеччини та Франції заявили, що розцінюють дії МЗС РФ як порушення дипломатичних правил. Виконуючи обов'язки канцлера Німеччини Ангела Меркель повідомила, що шкодує про публікацію листування і про те, що саміт у «нормандському форматі» не відбудеться до закінчення її повноважень. Французька сторона закликала Росію "повернутися" до переговорів щодо зустрічі в нормандському форматі.