Завантажити ще

В Україну з Білорусі намагалися в'їхати 15 іноземців із Близького Сходу

В Україну з Білорусі намагалися в'їхати 15 іноземців із Близького Сходу
Фото: facebook.com/DPSUkraine

15 громадян із Близького Сходу намагалися в'їхати до Чернігівської області автобусом із Мінська. Про це увечері у четвер повідомила Державна прикордонна служба України.

- 15 іноземних громадян із Близького Сходу прямували автобусом із Мінська до України, нібито з метою туризму. У ході додаткової перевірки охоронці кордону з'ясували, що вони кілька тижнів тому прилетіли до столиці Білорусі та одразу ж попрямували до Гродненської області оглядати «пам'ятки». Мандрівники запевняли, що в нашій країні їх найбільше цікавлять краєвиди Львівщини. Звідти вони нібито планували повернутися додому, – повідомили у ДПСУ.

Іноземців перевіряли спільно із співробітниками Національної поліції та Служби безпеки України. У Держприкордонслужбі нагадали, що кордон із Білоруссю посилено через можливі спроби в'їзду нелегальних мігрантів.

Вдень 18 листопада речниця президента Білорусі Наталія Ейсмонт повідомила, що на території республіки знаходиться близько семи тисяч біженців. На кордоні з Польщею поряд із пунктом пропуску "Брузги" у Гродненській області з 8 листопада перебувають близько двох тисяч. Ейсмонт заявила, що Мінськ допоможе повернутися на батьківщину п'яти тисячам мігрантів. Однак ЄС має створити гуманітарний коридор для двох тисяч людей, які вже перебувають на кордоні з Польщею.

15 листопада в МВС України заявили, що виправлятимуть мігрантів, які прибуватиму з Білорусі. У разі загострення ситуації у прикордонних з Білоруссю областях запровадять надзвичайний стан.