Завантажити ще

МВС: Міністра аграрної політики Романа Лещенка намагався вбити кілер за 20 тисяч доларів

МВС: Міністра аграрної політики Романа Лещенка намагався вбити кілер за 20 тисяч доларів
Фото: УНІАН

Українські силовики запобігли спробі замовного вбивства міністра аграрної політики Романа Лещенка. Усі, хто причетний до замаху, вже перебувають під вартою. Про це заявив у ході брифінгу міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Міністра "замовили" українка та американець

- Увечері 17 листопада відбулася зустріч замовників (громадянин США й українка, яка знайшла тут виконавця) та кілера у ресторані, там вони обговорили всю ситуацію, внесли завдаток у розмірі 20 тисяч доларів. Громадянин США повинен був виїхати з України, і після цього мали вбити Лещенка, - повідомив міністр.

Мотивом став борг Лещенка

- За його словами, один із замовників злочину – громадянин США, мав претензії до Лещенка та займався шантажем аграрних керівників. МВС вийшло на нього в іншій справі про замовлення вбивства іншої людини, яка працювала на нього збирачем боргів у 2018 році. За версією слідства, мотивом спроби вбивства Лещенка стали гроші, які нібито міністр не повернув американцю.

Вбивство міністра інсценували

- Замовник заказав спочатку одне викрадення. Виконання цього замовлення та докази імітували правоохоронці. Після цього замовник захотів "вибити" нібито існуючі борги у Лещенка - він хотів, щоб Лещенко завдали тілесних ушкоджень, і "не заперечував", якщо його вб'ють, - заявив Монастирський.

Роман Лещенко став головою Міністерства аграрної політики та продовольства у грудні 2020 року. До цього він обіймав посаду голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Новини по темі: Вбивство міністр замах