Лише 374 людини з біженців, які перебувають у Білорусі, у четвер відлетіли на батьківщину. Про це повідомила прес-секретар президента Білорусі Наталія Ейсмонт, передає "БЕЛТА".
- На жаль, лише близько 400 біженців погодилися повернутись на батьківщину. Загалом, якщо бути точними, у літаку, який відлетів сьогодні, 374 пасажири, переважно громадяни Іраку, – розповіла речник Олександра Лукашенка.
Наталія Ейсмонт заявила, що Мінськ допоможе повернутися на батьківщину п'яти тисячам мігрантів. За її словами, про це Лукашенко повідомив Ангелу Меркель під час першої телефонної розмови. Водночас президент Білорусі запропонував ЄС створити гуманітарний коридор для двох тисяч осіб, які вже перебувають у таборі на кордоні з Польщею.
- Поки що вони категорично відмовляються відлетіти, але ми над цим працюватимемо... Силою виштовхувати в Ірак, Сирію чи інші країни ми нікого не будемо, - сказала Наталія Ейсмонт.
За словами прес-секретаря Лукашенка, на сьогоднішній день на території Білорусі перебуває близько семи тисяч біженців. На кордоні у стихійному таборі поряд із пунктом пропуску "Брузги" - близько двох тисяч людей.
17 листопада в.о. канцлера Німеччини Ангела Меркель вдруге зателефонувала до Олександра Лукашенка через мігрантів на кордоні з Польщею. Про це повідомив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт. Також Меркель обговорила ситуацію із польським прем'єром Матеушем Моравецким. Вона наголосила на "абсолютній солідарності Німеччини з Польщею".
У травні Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ не утримуватиме біженців від подальшого прямування до країн ЄС, і з того часу кількість нелегальних мігрантів значно зросла. На початку листопада мігранти застрягли на кордоні між Польщею та Білоруссю. За розповідями мігрантів, туристичні агенції в їхніх країнах продають авіаквитки до Мінська і оформлюють їм 30-денну візу. Коли у білоруській столиці набирається група, її відвозять на кордон. До Білорусі їдуть із Іраку, Сирії та Афганістану.