25 березня
Завантажити ще

Віталій Кличко: Ціну на проїзд у Києві не підніматимуть до кінця опалювального сезону

Віталій Кличко: Ціну на проїзд у Києві не підніматимуть до кінця опалювального сезону
Фото: REUTERS

Влада Києва не підніматиме ціну на проїзд у міському комунальному громадському транспорті з Нового року. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко.

-...Ми поставлені перед вибором, чи збільшувати цифри у платіжках за комуналку, чи підвищувати плату за проїзд. Бо весь бюджет столиці ми не можемо пустити лише на дотації... Разом з тим, я розумію, наскільки чутливим є питання вартості проїзду для киян. І зазначу, що винесено воно поки що лише на обговорення. Це – проект. А не ухвалено рішення!...Як у мера Києва, у мене позиція така і чітка: питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону не розглядатиметься! - написав він у фейсбуці.

За словами Кличка, перший заступник голови КМДА лише ініціював процес публічних консультацій щодо встановлення нових тарифів, оскільки «Київський метрополітен» та «Київпастранс» звернулися до КМДА з тим, що тарифи давно не відповідають собівартості.

16 листопада перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що з 1 січня одна поїздка у комунальному громадському транспорті у столиці коштуватиме 20 гривень. За розрахунками «Київпастрансу», економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті – 22,30 грн. За розрахунками «Київського метрополітену» обґрунтований тариф у метро – 22 грн. Поворозник зазначив, що громадські обговорення розпочнуться у форматі електронних консультацій та триватимуть 15 днів.

Наразі разовий проїзд у метро та наземному комунальному транспорті коштує 8 гривень. Востаннє ціни на проїзд у столиці підвищували у середині липня 2018 року. Найбільш вигідним є проїзд за картою киянина.