Завантажити ще

Тупицькому призначили 45 тисяч гривень застави та дозволили відвідувати засідання КСУ

Тупицькому призначили 45 тисяч гривень застави та дозволили відвідувати засідання КСУ
Фото: comments.ua

Подільський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові Конституційного суду Олександру Тупицькому у вигляді застави у розмірі 45 тисяч гривень. Про це повідомляє телеграм-канал Vesti.

"Запобіжний захід становив смішні 45 тисяч гривень застави, а самому Тупицькому повернули закордонний паспорт і навіть дозволили відвідувати будівлю Конституційного суду. Верховний суд розглядав його справу про надання свідомо неправдивих свідчень та підкуп свідка", - зазначено в повідомленні.

Запобіжний захід екс-главі КСУ був обраний у справі про підкуп свідка і надання свідомо неправдивих свідчень. Тупицькому інкримінується вчинення злочинів за статтями 384 "Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу" та 386 "Перешкоджання з'явленню свідка, потерпілого, експерта, спеціаліста, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку" Кримінального кодексу.

За версією слідства, Тупицький дав керівникові бухгалтерської служби КСУ незаконну вказівку використати його особистий ключ із кваліфікованим електронним підписом для втручання у роботу системи казначейства. Також у ДБР стверджують, що Тупицький незаконно підписував електронні платіжні доручення на виплату винагороди судді, заробітної плати співробітникам Секретаріату КСУ разом із преміями, грошовими та матеріальними виплатами, надбавками за інтенсивність праці та іншими виплатами.

На посаду голови КСУ Олександра Тупицького було призначено указом чинного на той момент президента Віктора Януковича. 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ, яким усунув на 2 місяці Тупицького з посади голови КСУ. У суді заявили, що цей указ не є законним, і вимагали його скасувати. А у березні Зеленський скасував виданий у 2013 році указ екс-президента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.