Завантажити ще

Плани Верховної Ради 16 листопада: Допомогти бізнесу у «червоних зонах» та реєстрація шлюбу у нотаріуса

Плани Верховної Ради 16 листопада: Допомогти бізнесу у «червоних зонах» та реєстрація шлюбу у нотаріуса

У вівторок, 16 листопада, Верховна Рада поповниться трьома новими народними депутатами. Присягу парламентаря приймуть: Сергій Кострійчук (№140 виборчого списку партії «Слуга народу» замість Ірини Верещук, яка стала міністром з питань реінтеграції), Сергій Козир (виграв вибори на окрузі №184) та Віталій Войцеховський (виграв вибори на окрузі №197).

Антикоподібний «пакет»

Потім парламентарі розглянуть три проекти постанови про відміну прийнятого у другому читанні закону «Про фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». Потім депутати хочуть внести зміни до порядку денного шостої сесії Верховної Ради поточного скликання. Спробують депутати включити до порядку денного та скоротити терміни підготовки законопроекту для розгляду у першому читанні про внесення правок до держбюджету на 2021 рік. Документ передбачає надання додаткових 3 млрд. грн. на підтримку бізнесу та найманих співробітників у "червоних" карантинних зонах. Ще одним законопроектом депутати хочуть надати додатковий мільярд гривень на будівництво місцевих доріг. Також слуга народу планує спростити тендерні процедури закупівлі кисневих станцій.

- Потрібно ухвалити ще законопроект №6293, яким пропонується внести зміни до закону про публічні закупівлі та прискорити процес проведення закупівель обладнання, необхідного для боротьби з коронавірусом. Щоб кисневі станції не будувалися кілька років, а встановлювалися у прискореному режимі, – сказав перший віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко.

Реформи судів

У першому читанні депутати мають намір розглянути законопроект щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України. Документом передбачається відстрочення запровадження нової «карти судів» в Україні аж до 1 січня 2023 року. Нагадаємо, після укрупнення районів в Україні, постало питання і про укрупнення і судів. Передбачається, що замість 663 місцевих загальних судів в Україні залишиться лише 213 укрупнених окружних судів.

Для розгляду у другому читанні до порядку денного Верховної Ради 16 листопада включено законопроект про медіацію.

- Найкращим способом зменшення навантаження на суди є застосування альтернативних способів вирішення спорів. Одним із таких засобів у розвинених державах є медіація. До впровадження цієї процедури останні кілька років впевнено рухається і Україна. Саме медіація допомагає сторонам конфлікту за допомогою медіатора налагодити комунікацію та вибрати варіант вирішення, який задовольнить інтереси та потреби обох учасників спору. Такий варіант вирішення конфлікту дозволяє знизити рівень напруги, усвідомити наслідки вирішення, а також надає сторонам відчуття справедливості від процесу медіації, - йдеться на сайті уряду.

У першому читанні народні обранці розглянуть три законопроекти, якими врегульовується питання інформування учасників судових процесів засобами електронної пошти.

Ще один суддівський законопроект – внесення змін до КАСУ, який надає право держорганам стягувати з відповідача судовий збір. У першому читанні парламентарі планують розглянути законопроект №5490, згідно з яким Антикорсуд зможе накладати штрафи за неповагу до суду.

Закон про закони

У першому читанні можуть слуги народу розглянути фундаментальний законопроект про правотворчість або як його інакше називають «законом про закони». Співавторами документа є 195 парламентарів. Законопроект врегулює порядок підготовки, затвердження та реалізації законопроектів та інших нормативно-правових актів.

Мають намір народні депутати ухвалити законопроект №2234, який закріпить у законодавстві міжнародні стандарти ціноутворення на будівництво доріг загального користування. Також для розгляду у другому читанні значиться законопроект про критичну інфраструктуру та адміністративну процедуру.

У другому читанні народні обранці хочуть розглянути законопроект про запровадження штрафом за продаж ліків малолітнім. Такі діяння каратимуться від 6,8 до 23,8 тисячі гривень.

У першому читанні планують слуги народу проголосувати законопроект, яким, зокрема, надається право нотаріусам реєструвати шлюби та розлучення.