Завантажити ще

До сертифікації "Північного потоку-2" допустили Нафтогаз та Оператор ГТС України

До сертифікації
Фото: facebook.com/YVitrenko

Німеччина допустила Україну до сертифікації " Північного потоку-2 ". Про це у своєму відеозверненні у Фейсбуці повідомив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

- Сьогодні німецький регулятор BNetzA задовольнив запит Нафтогазу на участь у процедурі сертифікації Nord Stream AG… Тепер регулятор має враховувати нашу позицію та аргументи у процесі сертифікації. Це також дасть можливість дізнатися про аргументи Nord Stream AG, що означатиме велику прозорість процесу... Саме BNetzA остаточно вирішить, чи буде газопровід “Північний потік-2” введений в експлуатацію та на яких умовах, - сказав він.

Україна надасть свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифіковано без повної відповідності європейському енергетичному законодавству. Глава Нафтогазу сказав, що ринок має бути конкурентним, а "Газпром" не повинен мати домінуючого положення. За його словами, окрім України, газопровід загрожує конкуренції на ринках Словаччини, Угорщини, Чехії та Австрії.

Юрій Вітренко сказав, що європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор "Північного потоку-2" був відділений і незалежний від Газпрому, і щоб треті сторони мали доступ до газопроводу по всій довжині. Європейські компанії мають отримувати газ на східному кордоні України та самостійно вирішувати як його транспортувати та зберігати.

Генеральний директор ВДТСУ Сергій Макогон написав у своєму Фейсбуці, що Німецьке федеральне мережеве агентство допустило до сертифікації компанію Оператор ГТС України.

– Ми не хочемо, щоб через припинення транзиту витрати на оптимізацію інфраструктури ГТС лягли на плечі платників податків та позначились на тарифах, – заявив він.

"Нафтогаз" 15 жовтня подав заявку на участь у процесі сертифікації оператора "Північного потоку-2", а "Оператор ГТС України" – 20 жовтня. До цього польська газова державна компанія PGNiG домоглася включення до процедури. Німецький регулятор BNetzA з 8 вересня має чотири місяці для розгляду заявки Nord Stream-2 AG на сертифікацію компанії як незалежного оператора Північного потоку-2. BNetzA передасть звіт Європейській комісії, яка має два місяці для власного висновку.

"Північний потік-2" проходить від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини.