31 травня
Завантажити ще

Зеленський пообіцяв по тисячі гривень усім українцям, хто зробив два щеплення від коронавірусу – але є умова

Зеленський пообіцяв по тисячі гривень усім українцям, хто зробив два щеплення від коронавірусу – але є умова
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що всі українці, вакциновані від коронавірусу двома дозами, зможуть отримати одну тисячу гривень для відвідування культурного заходу чи подорожей Україною.
У своєму відеозверненні, опублікованому в соцмережах 15 листопада, він розповів про нову програму:

- Кожен, хто зробив два щеплення, зможе отримати 1000 гривень через програму Дія. За ці гроші можна буде купити абонемент у спортзал чи фітнес-клуб. Відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал, виставковий центр чи купити квитки для подорожей усередині країни (залізничні або авіаперевезення), - зазначив глава держави.

За словами президента, програма стартує 19 грудня. До кінця року на неї буде виділено близько 3 млрд. грн. та стільки ж на початку 2022 року.

За словами Зеленського, програма діятиме кілька місяців, і ті, хто не має додатку Дія, теж зможуть отримати гроші. Її мета – підтримка креативного, спортивного та транспортного секторів економіки.

- Щоб дихати легше було бізнесу та громадянам, держава як залишає наявні програми підтримки, так і розробляє низку інструментів. Один із них запрацює найближчим часом. Це підтримка тих сфер, які постраждали від карантину більше за інші, а саме креативний, спортивний і транспортний сектор допомоги, - заявив Зеленський.

Президент зазначив, що в Україні на 13 відсотків знизився рівень госпіталізацій від коронавірусу, і вперше за останні 3 місяці кількість людей, виписаних із лікарень, більша, ніж кількість госпіталізованих.

– Також ми спостерігаємо зменшення випадків коронавірусної хвороби за тиждень на 6%.
Все це результат роботи наших медиків і наших громадян, які спільно зробили минулого тижня понад 1 мільйон 600 тисяч щеплень від коронавірусу, - сказав президент.

Станом на 14 листопада дві дози вакцини від коронавірусу в Україні отримали 8 722 235 осіб, одну дозу (тобто потенційно можуть приєднатися до програми в найкоротші терміни) - 12 228 642 особи. В останні дні захворюваність на коронавірус дещо знизилася, і Денис Шмигаль констатував, що країна вийшла на плато захворюваності. Проте 18 регіонів продовжують залишатися у червоній зоні, а за кілька днів їх стане 19.

Раніше грузинський прем'єр Гарібашвілі оголосив, що всім пенсіонерам, які зробили щеплення від коронавірусу, уряд виплатить по 200 ларі (63 долари). В Україні, як і в Грузії, саме люди похилого віку найменш охоплені вакцинацією.