Завантажити ще

Гендиректором газети Kyiv Post, що “закрилася”, став канадець, старий колектив створює свої медіа.

Гендиректором газети Kyiv Post, що “закрилася”, став канадець, старий колектив створює свої медіа.
Фото: facebook.com/luc.chenier

Генеральним директором української англомовної газети Kyiv Post став Люк Шеньє (Luc Chénier). Про це 11 листопада повідомив сайт УСІ.online (Українська служба інформації). Громадянин Канади та резидент України Люк Шеньє вже обіймав цю посаду в Kyiv Post у 2016-2018 роках за попереднього власника Мохаммада Захура.

– Люк займатиметься наступним етапом розвитку Kyiv Post, оскільки ми продовжуємо реалізацію амбітних планів розширення видання. Ми дуже сподіваємось на зміцнення позицій Kyiv Post як глобального голосу України. Вже найближчим часом ми представимо покращену версію Kyiv Post під керівництвом Люка, – йдеться у поширеній заяві власника видання Аднана Ківана.

Люк Шеньє – власник агентства PLAN C, яке, серед іншого, знімало для уряду та президента проморолики про інвестування в Україну.

Журналістка видання Ганна Миронюк повідомила, що звільнений колектив створюватиме свої медіа та шукає спонсорів.

– Якщо нам не вдасться зберегти бренд Kyiv Post, то ми збережемо його цінності. Ми заявляємо про готовність започаткувати новий медіа. Команда працює над розробкою стратегії та бізнес-моделі, а також шукає потенційних інвесторів та рекламодавців, - написала вона на своїй сторінці у Фейсбук.

Миронюк розповіла, що 10 листопада журналісти вдруге провели переговори із власником видання та запропонували йому продати Kyiv Post, “щоб вийти з конфліктної ситуації”.

Аднан Ківан, у свою чергу, запропонував колективу з 50 чоловік повернутися до Kyiv Post із новим менеджментом. Ганна Миронюк заявила, що це неможливо через спроби власника впливати на редакцію.

Довідка

8 листопада на сайті Kyiv Post з'явилося повідомлення, що видання закриється "на короткий час", щоб відкрити газету "більше і краще". Посаду головного редактора залишив американець Браян Боннер (Brian Bonner), який займав його з 2008 року. Журналісти видання заявили, що були звільнені. Вони вимагали відновити роботу незалежної редакції чи продати Kyiv Post.

Європейські посли в Україні з "сумом" та "занепокоєнням" відреагували на новини про Kyiv Post. Речник президента Сергій Никифоров спростував версію про тиск з боку Офісу президента. Також це спростував власник видання Аднан Ківан.

KyivPost – українська англомовна щотижнева газета. Її заснував американець Джед Санден у 1995 році. У 2018 році видання у чоловіка співачки Камалії Мохаммада Захура купив власник групи компаній KADORR Group, одеський забудовник сирійського походження Аднан Ківан.

Новини по темі: газети ЗМІ