Завантажити ще

Білоруський опозиціонер Тихановський виграв в ООН справу проти Лукашенка

Білоруський опозиціонер Тихановський виграв в ООН справу проти Лукашенка

Робоча група Організації об'єднаних націй із довільних затримань задовольнила скаргу заарештованого блогера Сергія Тихановського, який є чоловіком лідера опозиції Світлани Тихановської. В організації вимагали від влади країни негайно звільнити затриманого та відшкодувати йому компенсацію. Про це повідомляється на сайті правозахисного центру " Вясна ".

- Робочій групі цілком очевидно, що підставою для затримання та подальшого взяття під варту пана Тихановського було фактично здійснення ним свободи вираження думок та свободи зборів, а також права брати участь в управлінні державою. Немає жодних доказів того, що будь-які його дії були насильницькими, що він підбурював до насильства або що його дії справді призвели до насильства з боку інших, - зазначено у заяві експертів.

Також в ООН заявили про порушення прав Тихановського, у тому числі - відмову у праві на справедливий суд. Йдеться про порушення конфіденційності спілкування з адвокатом, презумпції невинності та суду над блогером у закритому режимі.

Згідно з висновками робочої групи, в організації вимагали негайного звільнення заарештованого та відшкодування йому компенсації.

- Зважаючи на всі обставини справи, «належним засобом правового захисту було б негайно звільнити пана Тихановського та надати йому право на компенсацію та інші відшкодування, що мають позовну силу, відповідно до міжнародного права. Робоча група наполегливо закликає уряд забезпечити «повне та незалежне розслідування обставин довільного позбавлення волі пана Тихановського та вжити відповідних заходів щодо осіб, відповідальних за порушення його прав», - наголосили в ООН.

Йдеться про чоловіка кандидата у президенти Білорусі Світлани Тихановської – Сергія Тихановського. Спочатку планувалося, що за пост глави держави боротиметься сам Тихановський, але у травні 2020 року його затримали силовики під час протесту. У березні білоруські силовики звинуватили Тихановського за чотирма статтями Кримінального кодексу Білорусі - ч.1 ст.293 "Організація масових заворушень", ч.3 ст.130 "Розпалювання соціальної ворожнечі, ч.2 ст.191 "перешкоджання роботі ЦВК" та год..1 ст.342 " Організація дій, грубо порушують громадський порядок ".