4 листопада
Завантажити ще

ЗМІ розповіли, хто із захисників ФОПів насправді лояльний до влади та Гетьманцева

ЗМІ розповіли, хто із захисників ФОПів насправді лояльний до влади та Гетьманцева
Фото: прес-служба "Слуги Народу"

Голова комітету Верховної ради з питань податкової політики та фінансів Данило Гетьманцев може бути причетний до "розколу" серед захисників малих підприємців. Саме завдяки Гетьманцеву від руху SaveФОП відкололася низка "конструктивних" організацій, які тепер є лояльними до влади та ініціатив самого Гетьманцева, тим самим нівелюючи саму ідею захисту малого підприємництва від тиску, пише видання "Дело".

Журналісти зазначають, що 4 листопада під стінами Верховної ради зібрався мітинг саме тієї частини активістів, які підтримують ініціативи Гетьманцева щодо фіскалізації ФОПів, хоча вони й виступали із плакатами зі зворотними закликами. Ряд організацій відкололися від всеукраїнського руху SaveФОП і почали підтримувати окремі ініціативи влади та податкового комітету Ради, пишуть автори матеріалу.

"Серед цих структур, зокрема, ГО "Фортеця" екс-глави Ради підприємців при Кабміні та екс-нардепа від "Блоку Кличка" Оксани Продан, об'єднання "Альянс РОМБ" екс-глави Держкомпідприємництва Ксенії Ляпіної, ГО "Рада міст. Захист ФОП" Марини Паянок, ГО "Всеукраїнська професійна асоціація підприємців" Бориса Емельдеша, ГО "Разом за майбутнє" (структура партії "За майбутнє", яку фінансує Ігор Коломойський) міського голови Луцька Ігоря Поліщука", - йдеться у статті.

"Напередодні акції "конструктивних" ФОПів Сергій Доротич відхрестився від них повідомленням на своєму телеграм-каналі, назвавши організаторів та учасників "посіпаками Гетьманцева". За словами Доротича, "конструктивні" організації відомі тим, що минулого року "здали" під фіскалізацію мікробізнес, погодивши відстрочення запровадження РРО замість вимог повного скасування таких апаратів для дрібних підприємців", - додає видання.

На думку Доротича, акція свідчить "про бажання підіграти владі та остаточно фіскалізувати сімейні аптеки, дрібних ювелірів та реалізаторів дрібної побутової техніки, а також розширити список тих, хто може бути фіскалізований найближчим часом".

Журналісти зазначають, що принципові розбіжності між двома групами захисників підприємців можна відстежувати за підтримуваними законопроектами. Активісти SaveФОП (Доротича) серед іншого підтримують законопроекти 3853-1, 3853-2, 3993 про внесення змін до податкового законодавства для спрощення обліку у сфері мікробізнесу без РРО та обов'язкового кеш-беку як додаткового навантаження на підприємців. Крім того, вони також виступають за проект закону 5866 про створення умов для розвитку фізосіб-підприємців та підвищення прозорості їхньої діяльності. Документ, зокрема, передбачає, що критерії застосування реєстраторів розрахункових операцій мають базуватися на величині вартості товарів (наданих послуг), що реалізуються. 

Водночас "розкольники", які діють з подачі Данила Гетьманцева, підтримують проект закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення порядку ведення обліку та застосування реєстраторів розрахункових операцій та зниження фіскального тиску на платників податків" (що передбачає перехід від широкої фіскалізації до фіскалізації окремих груп ризику), напрацьований Робочою групою щодо впорядкування використання РРО від Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва. При цьому цей законопроект фактично просто відстрочить впровадження РРО на два роки, при цьому SaveФОП домагаються саме повного скасування касових апаратів.

Крім того, лояльні до влади та Гетьманцева організації також підтримують низку законопроектів, якими встановлюються нові правила трудових відносин. Згідно з аналізом експертів, законопроекти суттєво звужують права працівників компаній, збільшать обсяги незадекларованої праці, призведуть до уповільнення зростання зарплат та сприятимуть подальшій трудовій міграції кваліфікованих фахівців за кордон.

"Тактика створення "лояльних" об'єднань та розколу всередині активістського руху - відомий прийом представників влади, щоб взяти під контроль будь-який громадський дискурс. Тільки от ФОПи, які вже з 1 січня 2022 року відчують на собі всю повноту "турботи" держави про свої гаманці, швидше за все, дуже швидко розкусять фальш і ще активніше об'єднуватимуться навколо реальних, а не фейкових захисників своїх інтересів", - резюмує видання.