20 червня
Завантажити ще

Порошенко продав "5 канал" та "Прямий" своїм медійникам

Порошенко продав
Фото: Телеканал "Прямий"

П'ятий президент України Петро Порошенко передав корпоративні права на телеканали "П'ятий" та "Прямий" медіахолдингу "Вільні медіа", створеному журналістами цих каналів. Про це повідомляє прес-служба партії " Європейська Солідарність ".

- Днями через атаку на свободу слова, яка є справжньою мішенню закону про олігархи, я змушений був ухвалити рішення про продаж акцій обох нещодавно своїх каналів журналістам: нинішнім і колишнім, які працювали на "Прямому" і, звичайно, на "5- м каналі", що бився з цензурою ще за часів Помаранчевої революції та Революції Гідності. Частина цих журналістів – народні депутати. За законом, свої пакети вони передали в управління телеканалам, які об'єдналися в холдинг із символічною назвою "Вільні медіа", - пояснив Порошенко.

За його словами, метою закону про деолігархізацію насамперед є взяття під контроль ЗМІ. Порошенко стверджує, що передачу акцій телеканалів журналістам здійснено з метою захисту свободи слова.

Про придбання медіа-холдингом "Вільні медіа" 100% корпоративних прав телеканалів "5 канал" та "Прямий" повідомляється у заяві "5 каналу". Як зазначено у повідомленні, акції телеканалів були придбані на виплат і за ринковою ціною, але точна сума не розголошується.

- 7 листопада 2021 року набув чинності неконституційний закон Володимира Зеленського про нібито боротьбу з олігархами. Усвідомлюючи небезпеку, яка створює цим законом для подальшого фінансування та діяльності незалежних ЗМІ та опозиційних демократичних сил, минулої п'ятниці ми створили новий медіа-холдинг "Вільні медіа". Власниками холдингу є медійники, журналісти, громадські діячі та депутати, які були журналістами. Додаткові 10% акцій холдингу відведено під участь всього трудового колективу медіа, – зазначено у заяві телеканалу.

Як зазначено у повідомленні, документи угоди прямо передбачають заборону Петру Порошенку якимось чином впливати на редакційну політику каналів чи іншим чином здійснювати контроль за "Вільні медіа". Також нові власники холдингу найближчим часом укладуть з каналами угоду про невтручання у редакційну політику.