Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

ЗМІ розповіли про звільнення та призначення в "Укроборонпромі", а також про особистий інтерес Юрія Гусєва

ЗМІ розповіли про звільнення та призначення в
Фото: delo.ua

Голову оборонного концерну "Укроборонпром" Юрія Гусєва звинуватили у тому, що він проводить дивні кадрові ротації, а також зловживає службовим становищем. Його особистий інтерес може полягати у концентрації максимальної кількості грошових потоків напередодні масштабної реорганізації структури за нещодавно прийнятим законодавством.

Про це пише видання УНІАН.

За словами співрозмовника агентства у концерні, Гусєв регулярно використовує майно підприємств у власних цілях, а також влаштовує на роботу наближених друзів та родичів.

Наприклад, про стилістику управління та ставлення до оборонних підприємств як до особистого майна можна судити зі скандалу, пов'язаного з перельотом делегації "Укроборонпрому" до Запоріжжя на підбиття підсумків першого півріччя роботи у 2021 році. Як повідомляє УНІАН, чиновники скористалися транспортним літаком АН-74Т держпідприємства "Антонов" фактично як таксі.

"Щоб не платити за комерційним тарифом за перевезення свого почту, Гусєв замовив транспортний літак у підлеглій йому компанії. При цьому політ оформили як навчально-тренувальний з елементами ротації особового складу", - йдеться у матеріалі видання.

Також в оточенні гендиректора розповідають, що за рахунок концерну він регулярно влаштовує напівтуристичні поїздки бізнес-класом для себе та найближчого оточення. А в деяких із них — наприклад, під час вояжу до Перу (Гусєв згадує про контакти в цій країні в одному з інтерв'ю ), навіть оплачує коштом платників податків люкс-номер для дружини.

За даними журналістів, "за період менше року з дати призначення Гусєв встиг обрости десятком штатних і позаштатних радників, трьома особистими помічниками, прес-службою на 10 осіб (окрім скандалів, про досягнення "Укробронпрому" особливо й не чути), а також рядом помічників, на посади яких Гусєв взяв родичів (одного звільнили за пияцтво, водій працює із підробленою довідкою про стан здоров'я і т.д.)".


"На посади начальників управлінь, директорів підприємств та їхгнх заступників Гусєв призначає особистих друзів, ігноруючи конкурси та проводячи лише формальні перевірки кандидатів. А тих наближених, кого доводилося звільняти після явних "зальотів" із підтвердженими фактами протиправних дій на руках, повертали, хоч і на позиції, трохи нижчі за попередні", — повідомляє УНІАН.

У статті наводиться перелік звільнених чиновників вищої ланки, які, мабуть, "заважали" "реформаторській" діяльності Гусєва. А також список директорів заводів, які призначені в обхід конкурсної процедури.

"На тих же підприємствах, де керівництво влаштовує Гусєва і де схеми роботи він готовий підтримувати, відбуваються ситуації, схожі на історію ДП "Завод імені Малишева". Тільки під тиском публічних скандалів та після зриву одразу кількох "оборонних" контрактів гендиректор "ЗіМ" Василь Крилас був звільнений. Яків Мормило, який прийшов на "ЗіМ" з ХКБМ ім. Морозова у той момент, коли на підприємстві залишилася низка невиконаних важливих контрактів, — ще один дивний крок, який яскраво характеризує хаотичну та явно не орієнтовану на стратегію розвитку кадрову політику "Укроборонпрому", — йдеться у статті.

"Втім, цілком можливо, що йдеться, навпаки, про розстановку на важливі позиції "потрібних" людей напередодні глобального перерозподілу потоків в "Укроборонпромі" у зв'язку з його реорганізацією в акціонерне товариство. Про ці ризики неодноразово заявляли профільні експерти. І тоді вже дії Гусєва можна кваліфікувати не як непрофесіоналізм, а як умисне зловживання службовим становищем та організація злочинного угруповання", - резюмують автори.