Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Нардепи пропонують звільняти від відповідальності людей, які добровільно зізналися про купівлю фейкового Сovid-сертифіката

Нардепи пропонують звільняти від відповідальності людей, які добровільно зізналися про купівлю фейкового Сovid-сертифіката

Народний депутат від "Слуги народу" Анастасія Ляшенко подала правку до ухваленого у першому читанні Верховною Радою законопроекту, який передбачає посилення відповідальності за підроблені Сovid-сертифікати. Парламентарій пропонує дозволяти громадянам добровільно зізнатися про свій куплений фальшивий документ. Про це вона написала у фейсбуці.

- Сьогодні подала правку до прийнятого у вівторок у першому читанні законопроекту 6084 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України встановлення відповідальності за підробку документів щодо проведення профілактичних щеплень», яка дозволяє особі добровільно повідомити про свій куплений сертифікат і уникнути таким чином відповідальності, - написала Ляшенко.

Як зазначила нардеп, запропонована нею правка має схожість із місячником щодо добровільної здачі зброї. У разі, якщо громадянин добровільно зізнався про придбання підробленого Сovid-сертифіката, він зможе уникнути кримінального покарання.

Законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу для посилення відповідальності за підробку документів про вакцинацію від коронавірусу було схвалено Радою у першому читанні на засіданні 2 листопада. Він передбачає штраф від 17 до 34 тисяч грн. або обмеження волі до 2 років для тих, хто свідомо використовує підроблені документи, а також штраф у 68 тисяч грн. або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення. За підробку подібних документів з метою розповсюдження автори законопроекту пропонують запровадити штраф до 170 тисяч грн. або позбавлення волі до 3 років.