Завантажити ще

Марія Захарова пожартувала з потрапляння Максима Галкіна до чорного списку Мінкульту

Марія Захарова пожартувала з потрапляння Максима Галкіна до чорного списку Мінкульту
Фото: facebook.com/maria.zakharova.167

Марія Захарова прокоментувала занесення Максима Галкіна до чорного списку Мінкульту України. Офіційний представник МЗС Росії написала, що російські гумористи загрожують безпеці України, оскільки всі українські пішли у політику.

"ЗМІ: «Міністерство культури та інформаційної політики України за поданням Служби безпеки України внесло російського гумориста Максима Галкіна до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці".

Національна безпека України у небезпеці – їй загрожують російські гумористи. Українські гумористи, мабуть, стати на захист Незалежної вже не в змозі – усі в політику пішли", – написала вона на своїй сторінці у Фейсбуці.

Згідно з сайтом Мінкульту України, Максима Галкіна внесли до чорного списку 3 листопада. Його прізвище розташоване під номером 42 у списку із 259 артистів, переважно російських.

Мінкульт заносить артистів до чорного списку за зверненням СБУ. Офіційно він називається "Перелік осіб, які становлять загрозу національній безпеці". Наявність такого списку передбачають Закони «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» та «Про кінематографію». Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію вже виданого державного посвідчення на фільми, якщо один із учасників є у переліку. Заборону на в'їзд чорний список не передбачає. Для цього потрібне окреме рішення СБУ.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко неодноразово говорив, що система потребує доопрацювання. Останнім приводом для такої заяви стало те, що до списку помилково потрапив український актор Валентин Томусяк. Міністерство домовилося із СБУ про верифікацію списків.