Завантажити ще

Монастирський розповів, від чого гинуть мешканці України, та анонсував чати МВС із місцевою владою

Монастирський розповів, від чого гинуть мешканці України, та анонсував чати МВС із місцевою владою
Фото: mvs.gov.ua

У ДТП загинуло 3554 особи, в ООС - 50

2020 року загинули 7814 громадян України. У той же час у зоні ООС - 50 військовослужбовців. Мета МВС - "зменшити ці страшні цифри". Про це міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив на форумі "Україна 30. Безпечна громада", повідомила прес-служба міністерства.

"За 2020 рік статистика жахлива, на дорогах загинуло 3554 особи, 1728 –  під час пожеж, на воді – 1201. За 2020 рік загинуло 7814 громадян України. У той же час у зоні ООС втратили життя 50 захисників за цей же період", - йдеться на сайті МВС.

Жертвами умисних вбивств у 2020 році став 1331 українець.

Мета – зростання кількості офіцерів громади

2022 року МВС планує збільшити втричі кількість офіцерів громад - до двох тисяч. Мета міністерства - щоб у кожній громаді чи старостинському окрузі був офіцер.

У кожного патрульного має бути боді-камера

Денис Монастирський розповів, що продовжується забезпечення 100-процентного особового складу патрульної поліції боді-камерами.

- Вже з наступного року у кожному підрозділі патрульної поліції, де працюють офіцери та виїжджатимуть на патрулювання, будуть боді-камери. І вони будуть зобов'язані включати їх під час спілкування з громадянами, – заявив Монастирський.

Індивідуальне покарання за домашнє насильство

Тільки співпраця з громадами може призвести до реального результату у боротьбі з домашнім насильством, упевнений глава МВС.

– Іноді вибір засобів покарання для кривдників слід обговорювати з місцевими громадами. Зокрема, суспільно корисні роботи часто критикуються на місцевому рівні. Закликаю обговорити ці проблеми та спільно знайти ефективні методи боротьби, – сказав він.

З'являться чати з головами ОТГ, поліцією та ДСНС

Після форуму МВС створить комунікаційні чати, де будуть присутні глави ВТГ, керівники поліції та ДСНС на місцях.

– Я переконаний, що це буде ефективний механізм зворотного зв'язку, який раніше був відсутній, – пояснив Монастирський.

Загалом міністр описав мету реформ як децентралізацію силових підрозділів та децентралізацію послуг.

Форум "Україна 30. Безпечна громада" вранці у четвер відкрив президент Володимир Зеленський. На ньому обговорять розвиток безпечного середовища, безпечної інфраструктури та цифрових сервісів для громадян.

mvs.gov.ua

mvs.gov.ua