Завантажити ще

Зеленського у Раді попросили нагадати Стефанчуку, що Третьякову усунули від засідань – а вона у залі

Зеленського у Раді попросили нагадати Стефанчуку, що Третьякову усунули від засідань – а вона у залі

Президент України Володимир Зеленський приїхав до Верховної Ради 4 листопада, щоб представити Олексія Рєзнікова як кандидата на пост міністра оборони. Проте депутати запропонували йому взяти участь у вирішенні ще одного питання. Парламентарка від "Євросолідарності" Ірина Геращенко звернула увагу президента та спікера, що в залі, як і раніше, перебуває Галина Третьякова.

- Шановний пане Зеленський, ми щасливі, що ваша фракція порушує питання регламенту та процедур за вашої присутності в парламенті. Хочемо нагадати, що вже тиждень є ухвала регламентного комітету про усунення пані Третьякової від засідань на 5 днів за некоректні висловлювання. Ми дуже просимо вас, пане Зеленський, звернутися до голови Верховної Ради, щоб після важливого питання про призначення міністра оборони було розглянуте і це регламентне питання, - наполягала Геращенко.

Раніше на цьому ж засіданні "ЄС" підняла в залі плакати на адресу Зеленського, які стосувалися офшорного розслідування Pandora papers. Стефанчук зробив депутатам зауваження, не називаючи фракції, зачитавши норму регламенту, яка забороняє проносити до зали парламенту плакати, гучномовці і так далі. До Стефанчука приєднався Данило Гетьманцев, який запропонував регламентному комітетові звернути увагу на плакати "ЄС" і натякнув, що не фракції Порошенка говорити про офшори.

Однак ані у присутності Зеленського, ані після його від'їзду з Ради (коли Рєзнікова благополучно призначили, глава держави залишив ложу) питання про присутність у залі Третьякової спікером не порушувалося. Під час засідання 3 листопада депутати також звертали увагу на те, що Третьякова всупереч рішенню регламентного комітету перебуває в залі, і реакції з президії теж не було.

Що трапилося

На пленарному засіданні 8 жовтня депутати від групи «За майбутнє» повідомили, що у партійному чаті «Слуги народу» Галина Третьякова відреагувала на смерть парламентаря Антона Полякова словами: «Як на мене, то це мінус один ворог. Дуже добре». А замість того, щоб перепросити, Третьякова, заявила, що їй ніхто не може «накидати хустку на рота», а пізніше додала, що плакатиме вона лише у разі смерті колег з фракції.

Після витівки Третьякової півтора десятка депутатів пішли з чату "Слуги народу". Регламентний комітет наприкінці жовтня усунув її на 5 засідань, при цьому про те, що вона втратить посаду голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, а тим більше про виключення Третьякової з фракції не йшлося.