2 жовтня
Завантажити ще

Рада призначила Резнікова міністром оборони України замість Тарана у присутності Зеленського

Рада призначила Резнікова міністром оборони України замість Тарана у присутності Зеленського
Фото: колаж КП в Україні\FB Олексій Резніков\mil.gov.ua

Новим міністром оборони України за поданням Володимира Зеленського призначено Олексія Рєзнікова. На засіданні Верховної Ради 4 листопада за це рішення проголосували 273 депутати.

За законом глава держави вносить кандидатуру на посаду міністра оборони, тому Зеленський особисто представив кандидатуру Олексія Рєзнікова. Глава держави також подякував Андрію Тарану, який пішов у відставку, за роботу на цій посаді. Він обіймав цю посаду з 4 березня 2020 року - пішов у відставку за станом здоров'я.

- Поняття ротації стосується не лише бійців на передовій. Важливо підміняти тих, хто віддався без залишку, замінювати новими професійними людьми, зарядженими на 100 відсотків. Найважливіше для нового міністра – користуватися авторитетом серед українських бійців, зміцнювати обороноздатність, забезпечувати їм гідні умови – сказав президент, попросивши депутатів підтримати кандидатуру Олексія Рєзнікова.

Виступаючи перед депутатами, кандидат на посаду міністра оборони Олексій Рєзніков зокрема пообіцяв, що грошове забезпечення військовослужбовців буде серед його пріоритетів.

- Першим моїм кроком буде повний аудит міністерства, аналіз внутрішніх процесів та документообігу. Українська паперова армія має залишитися у минулому", - сказав Рєзніков.

Олексій Резніков
Олексій Резніков
Досьє КП

Олексію Резнікову 55 років. Закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка у 1991 році, через три роки отримав свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю.

Адвокат, колишній заступник мера Києва Віталія Кличка (2016-2018) та екссекретар київської міської ради (2014-2918 рік), голова української делегації у переговорах щодо Донбаса (з 2020), віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (2020-2021).

Резніков спеціалізується з альтернативного вирішення спорів, включаючи винесення експертних висновків, примирення та досудові наради щодо врегулювання спору та підготовку мирових угод.

Резніков разом із депутатом "Батьківщини" Сергієм Власенком був засновником адвокатського об'єднання "Резніков, Власенко та партнери". Представляв інтереси Віктора Ющенка під час оскарження президентських виборів 2004 року, як головний переговорник брав участь у координації та проведенні "Євробачення-2017" та фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА у Києві.

З 2020 року одружений з ведучою програми "Ранок у великому місті" (ICTV) Юлією Зорій, яка молодша його на 20 років. Від першого шлюбу є доросла дочка.