13 червня
Завантажити ще

В Олексія Любченка обшуки не проводилися, запевнила його прес-служба.

В Олексія Любченка обшуки не проводилися, запевнила його прес-служба.
Фото: сайт СБУ

В Олексія Любченка обшуки не проводилися. Про це повідомила прес-секретар відправленого у відставку першого віце-прем'єра – міністра економіки Анастасія Політіко.

"Хочу повідомити, що за місцем роботи - у Міністерстві економіки України, а також за місцем проживання першого віце-прем'єр-міністра – міністра економіки України Олексія Любченка сьогодні слідчі дії не відбувалися", – написала у Фейсбуці керівник Патронатної служби міністра економіки.

Анастасія Політіко додала, що слідчі дії відбуваються у Державній податковій службі за обставинами, виявленими та переданими до правоохоронних органів самою службою.

У повідомленні прес-служби податкової йдеться, що підставою для обшуків стала кримінальна справа щодо порушень податкового законодавства рядом підприємств Полтавської області. Власна перевірка ГУ ДПС у Полтавській області проводилась у грудні-січні. Інформацію передали до ГБР.

- За результатами перевірки було виявлено низку порушень службової дисципліни представниками ГУ ДПС у Полтавській області, у зв'язку з чим до посадових осіб були вжиті заходи дисциплінарного впливу, - повідомили у податковій.

У НАБУ розповіли, що проводили обшуки із САП та СБУ у приміщеннях центрального апарату Державної податкової служби України, ДПС у Полтавській області, за місцем проживання посадових та фізичних осіб у Києві, Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Слідчі дії здійснюють у рамках розслідування так званих податкових «скруток», розпочатого “за власними напрацюваннями детективів, публікаціями у ЗМІ та інформацією, зазначеною у звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України”.

- За попередньою інформацією, схема полягала в «покритті» шахраїв, які недоплачували податки, а також допомагали фіктивним підприємствам… Зокрема… фігуранти кримінального провадження сприяли мінімізації податкових платежів, так званим «скруткам», а також виводили підконтрольні їм фіктивні підприємства з категорії ризикових, - пояснили у СБУ.

Слідчі дії відбуваються у межах кримінального провадження про зловживання владою чи службовим становищем.

Вдень 3 листопада Верховна Рада звільнила Олексія Любченка з посади першого віце-прем'єра та міністра економіки. Заяву про відставку він написав на прохання прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Про обшуки в нього і в. о. голови податкової служби Євгена Олєйнікова ЗМІ повідомили вранці у середу. До призначення міністром Любченко очолював ДПС.