Завантажити ще

Рада відправила міністрів у відставку: п'ятеро покинули Кабмін

Рада відправила міністрів у відставку: п'ятеро покинули Кабмін
Фото: Кузьмин Александр / УНИАН

Верховна Рада 3 листопада після перерви у засіданні почала розгляд кадрових питань, а саме - звільнення п'яти міністрів. Сьогодні парламентарі лише зменшили на 5 осіб склад уряду, а заміну звільненим міністрам Рада шукатиме у четвер, 4 листопада.

Абрамовського хвалили. Навіщо ж тоді звільняють?

Першим на порядку денному у цьому блоці було питання відставки Романа Абрамовського. Парламент підтримав відставку Романа Абрамовського з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. За відповідне рішення проголосували 322 народні депутати.

Виступаючи з трибуни, представник комітету похвалив Абрамовського за роботу та зазначив, що Мінекології він практично створював з нуля.

- Мало кому вдавалося з нуля створити нове міністерство, мало кому вдавалося зібрати за короткий термін таку професійну та порядну команду, яку зібрав Абрамовський, встановити чіткі часові межі щодо діяльності міністерства, - заявив з парламентської трибуни Олег Бондаренко.

Водночас депутат Микола Тищенко у кулуарах парламенту заявив протилежне - що Абрамовському не вистачило часу зібрати сильну команду та "витягнути свій KPI", і тому його відправили у відставку.

Абрамовський обіймав посаду міністра екології з 19 червня 2020 року. 19 жовтня до апарату Верховної Ради надійшла офіційна заява Абрамовського про відставку з посади міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України. Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні 20 жовтня розглянув заяву Абрамовського і рекомендував парламенту визначатися з ухваленням рішення з цього приводу шляхом голосування у сесійній залі.

Любченка звільнили на тлі чуток про обшуки

Міністр економіки Олексій Любченко залишив уряд другим. За відповідне рішення проголосували 320 народних депутатів на пленарному засіданні у середу.

Любченко був на посаді першого віце-прем'єр-міністра – міністра економіки з 20 травня 2021 року. До цього він трохи більше року очолював Державну податкову службу, а у 2015-2020-х роках був першим віце-президентом ПАТ "Украгрохімхолдинг". За підсумками засідання депутатської фракції "Слуги народу" 1 листопада кандидатура заступника голови Офісу президента Юлії Свириденко, ймовірно, буде розглянута на посаду першого віце-прем'єра – міністра економіки України.

Вранці 3 листопада з'явилася інформація, що вдома в Олексія Любченка відбуваються обшуки. Цю інформацію спростувала речниця вже екс-міністра Анастасія Політіко.

"Хочу повідомити, що за місцем роботи - у Міністерстві економіки України, а також за місцем проживання першого віце-прем'єр-міністра – міністра економіки сьогодні слідчі дії не відбувалися", – написала вона у Фейсбуці.

Політіко додала, що слідчі дії, які відбуваються сьогодні у Державній податковій службі України, проводяться за обставинами, виявленими та переданими до правоохоронних органів самою службою.

Рєзніков прийшов і навіть відповів на запитання

Третім парламент розглянув питання відставки Олексія Рєзнікова. На відміну від колег віце-прем'єр був присутній на засіданні Ради, і речник Стефанчук навіть дав йому хвилину, щоб у режимі бліц відповісти на запитання із зали. Питання Сергія Рахманіна стосувалося того, чи продовжить Резніков роботу у ТКГ. Міністр зазначив, що остаточне рішення за президентом, але наразі він не планує залишатися членом української делегації.

- У Тристоронній контактній групі я думаю, що, ймовірно, вже не братиму участі як член делегації. Є голова делегації – Леонід Кравчук - та заступник голови делегації Олександр Мережко. Вони продовжуватимуть. Однак принципове рішення щодо формування оновленого складу делегації приймає президент, – заявив Резніков.

Представник профільного комітету та кілька депутатів подякували Рєзнікову за роботу на чолі міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, яку вони оцінюють позитивно. Водночас міністр розкритикував неефективну й невиразну інформаційну політику телеканалу "Дім".

За звільнення Рєзнікова Рада також знайшла понад 300 голосів – за відповідне рішення проголосували 329 народних депутатів на пленарному засіданні у середу. Олексій Рєзніков обіймав цю посаду з 4 березня 2020 року. 4 листопада очікується призначення Рєзнікова на посаду міністра оборони замість звільненого Андрія Тарана.

На посаду міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, у свою чергу, розглядається кандидатура депутата від "Слуги народу" Ірини Верещук.

Уруського звільнили рекордною кількістю голосів

Четвертим депутати звільнили Олега Уруського з посади віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України за його заявою. За відповідне рішення проголосували 342 народні депутати - найбільше. І під час обговорення відставки з'ясувалося, що до Уруського найбільше претензій, у тому числі вони є й у профільного комітету Ради.

Рада призначила Уруського на цю посаду 16 липня 2021 року. За словами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, очолити міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України замість Уруського може голова Державної митної служби України Павло Рябікін.

Андрія Тарана не хвалив ніхто

Ще одним представником силового блоку, відправленим у відставку, став голова Міноборони Андрій Таран. Як і Уруський, добрих слів під куполом Ради він на свою адресу не почув. За відставку Тарана проголосував 341 депутат. Після цього Руслан Стефанчук закрив засідання Ради 3 листопада.