Завантажити ще

Міноборони: кількість російських військових біля кордону України, Криму та частини Донбасу залишається на рівні 90 тисяч

Міноборони: кількість російських військових біля кордону України, Криму та частини Донбасу залишається на рівні 90 тисяч
Фото: twitter.com/trbrtc

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, станом на початок листопада біля кордону України та на тимчасово окупованих територіях перебувають близько 90 тисяч російських військових.

Про це йдеться у повідомленні Центру оперативного інформування, опублікованого на сайті Міноборони увечері у вівторок.

До складу угруповання сил входять війська 8-ї, 20-ї армій Південного та Західного військових округів, а також сили та засоби Чорноморського флоту РФ, зазначили у відомстві. Крім того, поблизу кордону базуються окремі з'єднання та частини 4-ї, 6-ї армії військово-повітряних сил та протиповітряної оборони повітряно-космічних сил збройних сил РФ.

- На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей розгорнуто та діють два армійські корпуси російських окупаційних військ, - йдеться у повідомленні.

У Центрі оперативного інформування заявили, що Росія періодично вдається до практики перекидання та накопичення військових підрозділів "з метою підтримки напруги в регіоні та політичного тиску на сусідні держави".

31 жовтня Washington Post повідомив, що офіційні особи США та ЄС стурбовані відео із соцмереж з переміщеннями російської військової техніки. 2 листопада Politico опублікувало кілька супутникових знімків, зроблених компанією Maxar Technologies. На них - колони бронетанкової техніки, танків та самохідної артилерії, розміщені під Єльнею недалеко від кордону з Білоруссю та приблизно за 300 км від України.

Реагуючи на обидва матеріали, українські військові відомства повідомили, що збільшення російських військових чи техніки біля кордону немає. Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що йде "свідома дезінформація всього суспільства".

Про те, що на кордоні з Україною та на тимчасово окупованих територіях знаходяться майже 90 тисяч військовослужбовців РФ, навесні 2020 року говорив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скибіцький.