25 травня
Завантажити ще

Парламент підтримав законопроект щодо посилення покарання за підроблені Covid-сертифікати

Парламент підтримав законопроект щодо посилення покарання за підроблені Covid-сертифікати
Фото: екран

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроект №6084, яким в Україні пропонують встановити відповідальність за підробку документів про вакцинацію. За відповідний документ проголосували 282 парламентарі.

Цей документ передбачає запровадження в Україні відповідальності за використання підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, у вигляді штрафу від 17 до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.

Також законопроектом пропонується карати медпрацівників за внесення свідомо неправдивих відомостей до документів, що підтверджують вакцинацію, штрафом у розмірі від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

За виготовлення та розповсюдження підроблених документів про вакцинацію каратимуть штрафом від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.

Автори документа зазначили, що у чинній редакції Кримінального кодексу відсутня норма притягнення до кримінальної відповідальності за підробку документів щодо проведення вакцинації.