Завантажити ще

Володимир Зеленський на кліматичному саміті ООН назвав Крим та Донбас екобомбами у центрі Європи

Володимир Зеленський на кліматичному саміті ООН назвав Крим та Донбас екобомбами у центрі Європи
Фото: Енді Бьюкенен/Pool via REUTERS

Володимир Зеленський виступив на Конференції ООН зі змін клімату COP26. Президент України заявив, що через невиконання Будапештського меморандуму світ отримав дві екобомби у центрі Європи.

- У 1994 році Україна отримала гарантії безпеки, які, на жаль, не були виконані. Планета отримала дві екобомби у центрі Європи: окупований Крим та частина Донбасу. Півострів Крим з унікальною флорою та фауною став військово-морською базою РФ. На частині Донбасу затоплення шахт, деградація ґрунту, нестача питної води і все це зараз. Це загальна загроза для всього світу… Це доводить вибух на Чорнобильській АЕС, від якого постраждали десятки країн, – сказав Глава Української держави.

Зеленський заявив, що природа в Чорнобилі відновлюється швидше, ніж очікувалося, оскільки для відновлення довкілля ефективне невтручання людини. Водночас за повної відсутності людини повені та пожежі будуть щотижня.

Президент зазначив, що Україна ратифікувала Паризьку угоду однією з перших у Європі та за обсягом скорочення викидів посідає четверте місце серед 45 сторін Рамкової конвенції ООН.

- Наші цілі - до 2030 року скоротити викиди парникових газів на 65% і не пізніше 2060 року досягти кліматичної нейтральності, - заявив Володимир Зеленський.

Президент також сказав, що Україна підтримує ініціативи Конференції, серед яких Декларація лісо- та землекористування. Важливим для України є доступ до "надійного та довгострокового кліматичного фінансування", особливо в рамках Зеленого кліматичного фонду.

За словами Зеленського, якщо людство перестане виконувати домовленості щодо збереження планети, то середня тривалість життя становитиме 23 роки, купатися в морі ми зможемо лише в костюмах хімічного захисту, ходитимемо в респіраторах, чисту питну воду питимемо тільки у вихідні, а продукти, вирощені не на токсичному ґрунті, зможемо дозволити собі лише на Новий рік.

Володимир та Олена Зеленські 31 жовтня прибули до Великобританії. 1 листопада у Глазго відкрився 26-й кліматичний саміт ООН за участю представників 200 країн. З вітальним словом до учасників заходу звернувся прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. У рамках саміту президент України зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та з Еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані.