24 вересня
Завантажити ще

Адвокат: Гроші англійських компаній сім'ї Суркісів не були списані і перебувають у Приватбанку

Адвокат: Гроші англійських компаній сім'ї Суркісів не були списані і перебувають у Приватбанку

Заяви деяких посадових осіб Приватбанку та їхніх юридичних радників про те, що гроші англійських компаній, які перебували на депозитних рахунках у Приватбанку на Кіпрі, були списані у капітал банку під час націоналізації, є хибними.

Про це повідомив адвокат Ігоря Суркіса Ігор Алексєєв.

На підтвердження неправдивості заяв представників фінустанови про нібито списання коштів у капітал банку Ігор Алексєєв навів дані річного звіту Приватбанку за 2020 рік.

«У мене зараз на руках консолідований річний звіт групи «Приватбанк» за 2020 рік. Ось цитата з цього звіту: "Станом на 31 грудня 2020 року до термінових депозитів юридичних осіб включено 8,1 млрд. гривень коштів клієнтів Кіпрської філії Банку. Зазначені кошти не були перераховані філією Банку через заборону Центрального банку Кіпру на проведення філією міжбанківських розрахунків з Банком та через судові позови щодо цих коштів"», – повідомив адвокат.

Таким чином, сам Приватбанк у своїй звітності фактично підтверджує, що гроші не списані у капітал банку, вони й досі на рахунках англійських компаній у філії Приватбанку Кіпру.

«Хочу підкреслити – англійських компаній, аж ніяк не офшорних. Це ще один міф, який використовують для маніпулювання громадською думкою», – каже Алексєєв.

«Також на момент нібито списання коштів у грудні 2016 року існувала заборона кіпрського суду, яка була безстроковою. Заборона на втручання у ці депозитні кошти. І виникає питання: якщо слідувати логіці Приватбанку, що вони все ж таки списали кошти з цих рахунків, то це означає, що вони проігнорували і порушили рішення суду іноземної держави? І тому Приватбанк має нарешті визначитися. Він або бреше і кошти не списані з рахунків, або все ж таки кошти списані, але тоді означає, що Приватбанк і його представники порушили рішення суду і мають за це понести кримінальну відповідальність», – підсумовує адвокат.