Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Надії Савченко та її сестрі оголосили підозру у підробці COVID-сертифіката

Надії Савченко та її сестрі оголосили підозру у підробці COVID-сертифіката
Фото: відеоекран \GPSU.

Екс- народному депутату Верховної Ради 8-го скликання Надії Савченко та її сестрі Вірі вручили підозру за використання підробленого сертифікату про вакцинацію від COVID-19. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці 29 жовтня повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

- Надії Савченко та її сестрі Вірі щойно вручили підозру за використання підробленого COVID-сертифікату, з яким вони намагалися потрапити до України, - написав він.

Монастирський додав, що "всі, хто порушує закон, мають бути готові понести відповідальність, незалежно, ви Герой України, чи екс-нардеп, чи просто громадянин", і закликав громадян вакцинуватися.

Глава також додав, що в Україні працюють спеціальні мобільні групи, які перевіряють на справжність COVID-сертифікати та ПЛР-тести.

- Прикордонники використовують спеціальне обладнання, яке виявляє такі фейкові документи. "Тільки протягом цього тижня за фактами підробки результатів ПЛР-тестів, сертифікатів про вакцинацію від COVID-19, розпочато 59 кримінальних проваджень, - повідомив Монастирський.

Тиждень тому, 22 жовтня, в аеропорту "Бориспіль" під час перевірки документів працівники Держприкордонслужби виявили у двох жінок сертифікати вакцинації від COVID-19 із явними ознаками підробки. Було встановлено, що одна із фігуранток є колишнім народним депутатом. Тоді ім'я винуватців інциденту офіційно не розголошували, але ЗМІ того ж дня написали, що це Надія Савченко та її сестра, а наступного дня було опубліковано відео з нагрудних камер прикордонників, яке не залишало сумнівів в особах правопорушниць.

Монастирський заявив, що такі випадки правоохоронцями фіксуватимуться, що розпочато вже понад 800 кримінальних проваджень щодо підроблених сертифікатів вакцинації та пообіцяв "вкрай жорстку реакцію".