Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Байден у Ватикані представився "чоловіком Джилл" і проговорив з Папою Римським більше години

Байден у Ватикані представився
Фото: REUTERS

Зустріч президента США Джо Байдена та Папи Римського тривала 75 хвилин, що надзвичайно довго для аудієнції у понтифіка. Про це пише AP. Інформаційне агентство назвало Байдена та Франциска найвідомішими католиками у світі.

Після особистої бесіди Байдена та Франциска до зустрічі приєдналися перша леді США Джилл Байден та вищі посадові особи. Через те, що аудієнція тривала довше, ніж заплановано, у Байдена збився графік зустрічей.

Прибуття кортежу Байдена до Апостольського палацу транслювали у прямому ефірі у фейсбуці Vatican News. Президент США представився управляючому папським будинком монсеньйору Леонардо Сапієнці як “чоловік Джилл”.

Сама зустріч відбулася в особистій бібліотеці Папи. Її кадри пресслужба Папи Римського надала акредитованим ЗМІ, проте самих журналістів на неї не пустили. Франциск подарував Байдену керамічну плитку із зображенням іконографії паломника, а також збори основних навчальних документів Папи. Білий дім заявив, що зробить пожертву на благодійність.

У повідомленні Білого дому йдеться, що Байден подякував Його Святості за захист бідних і тих, хто страждає від голоду, конфліктів та переслідувань. Президент високо оцінив лідерство Папи Франциска у боротьбі з кліматичною кризою, а також його пропагандистську діяльність, спрямовану на припинення пандемії шляхом обміну вакцинами.

Зустріч Байдена та Папи Франциска вийшла за межі графіка. Фото: REUTERS

Зустріч Байдена та Папи Франциска вийшла за межі графіка. Фото: REUTERS

Після аудієнції у Папи Франциска президент зустрівся з державним секретарем Ватикану кардиналом Пароліном. Байден подякував Ватикану за те, що він виступає на захист незаконно затриманих, у тому числі у Венесуелі та на Кубі.

Це друга закордонна подорож Джо Байдена на посаді президента США. Разом з першою леді вони прибули до Риму для участі у саміті Великої двадцятки (G20). Він пройде у Римі 30-31 жовтня.

Джо Байден – другий після Джона Кеннеді президент-католик США. Інші були протестантами. Байден носить чотки і часто відвідує месу. Однак через підтримку права на аборт і одностатеві шлюби єпископи США запропонували відмовити йому в причасті.

У 2017 році бесіда понтифіка з президентом Дональдом Трампом тривала 30 хвилин, а з Бараком Обамою у 2014-му – 50 хвилин.