18 травня
Завантажити ще

У Кремлі відреагували на рішення суду щодо "скіфського золота" і на обіцянку Зеленського слідом за ним повернути Крим

У Кремлі відреагували на рішення суду щодо
Фото: kremlin.ru

У Росії не хочуть просто так віддавати Україні "скіфське золото" за рішенням суду в Амстердамі і спробують продовжити судовий розгляд. Про це на брифінгу 27 жовтня, як повідомляє "Медуза", заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков.

За його словами, Росія має ретельно проаналізувати подальші судові перспективи у справі про "скіфське золото".

- Що стосується "скіфського золота", то потрібно ретельно проаналізувати подальші судові перспективи щодо відстоювання наших інтересів і потім виконати ті юридичні процедури, які можливі для продовження цього процесу, - сказав Пєсков.

У свою чергу голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін доручив розібратися в обставинах неповернення колекції скіфського золота музеям Криму, а Мінкульт РФ раніше зазначив, що попереду - суд касаційної інстанції, в якому Росія та кримські музеї сподіваються "відстояти" колекцію.

Набагато різкішу реакцію Пєскова викликала не доля золота, а заява Володимира Зеленського, що прозвучала після вердикту суду, про те, що слідом за "скіфським золотом" Україна поверне собі Крим.

- Безумовно, заява про повернення Криму є нині нічим іншим, як заявою про територіальні претензії до Російської Федерації. Подібні заяви можуть мати свої негативні наслідки, – попередив Пєсков.

Також прес-скретар Путіна не залишив без уваги перший випадок бойового застосування Україною на Донбасі безпілотника Bаyraktar.

- У нас справді особливо добрі відносини з Туреччиною, але в цьому випадку, на жаль, підтверджуються наші побоювання про те, що постачання подібних видів озброєння українським військовим може потенційно призвести до дестабілізації ситуації на лінії зіткнення, - заявив він.

За словами Пєскова, щойно таке озброєння потрапляє до рук військових, воно потенційно може застосовуватися "в цьому районі України, і це лише призводить до дестабілізації".

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

У вівторок, 26 жовтня, Апеляційний суд Амстердама ухвалив, що "кримські скарби мають бути передані державі Україна на зберігання до стабілізації ситуації в Криму". У сторін є можливість подати касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів на рішення Апеляційного суду.

Колекцію артефактів «Крим. Золотий острів у Чорному морі» вивезли з Криму на виставку до Амстердама до музею Алларда Пірсона у лютому 2014-го. У березні острів був анексований Росією, тож голландський музей вирішив не передавати експонати до рішення суду.

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про повернення експонатів до суверенної держави, яка їх надала, – до України. Росія оскаржила рішення у березні 2017-го. У жовтні 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді через його зв'язок із адвокатами «кримських музеїв» у попередніх справах.