Завантажити ще

Саакашвілі на зустрічі з омбудсменом Денисовою: Моє життя – під запитанням

Саакашвілі на зустрічі з омбудсменом Денисовою: Моє життя – під запитанням
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, який перебуває у в'язниці в Руставі, 27 жовтня відвідала уповноважена Верховної Ради з прав людини України Людмила Денисова. Політик голодує вже 27-й день і перебуває у похмурому настрої. За словами омбудсмена, він бачить загрозу своєму життю та вважає себе в'язнем президента Росії Володимира Путіна.

"Моє життя під запитанням", – процитувала вона слова колишнього президента Грузії.

За словами Денисової, Саакашвілі слабшає з кожним днем. За час перебування в ув'язненні він мав чотири кризи. Мінімальна медична допомога у Руставській в'язниці йому надається, але серйозну пенітенціарна установа надати не зможе. При цьому Саакашвілі проти госпіталізації до тюремної лікарні. Впевнений, що це для нього небезпечно.

Омбудсмен додала, що політик здав сьогодні аналізи, але їхні результати ще невідомі. Вона сподівається, що оглянути Саашкашвілі дозволять українському лікареві.

Європейська народна партія вже висловила стурбованість станом здоров'я колишнього грузинського лідера.

"Ми стурбовані погіршенням стану здоров'я Саакашвілі. Ми закликаємо владу Грузії терміново перевести колишнього президента Саакашвілі до відповідної цивільної лікарні. Ігноруючи цю необхідність, влада несе усю відповідальність за будь-яке погіршення його здоров'я", - сказано в твіттер-публікації політсили.

Міхеіла Саакашвілі затримали у Тбілісі 1 жовтня, коли він таємно перетнув кордон Грузії. Він є фігурантом кількох кримінальних справ. Того ж дня політик оголосив голодування. 20 жовтня Саакашвілі звинуватили ще й у незаконному перетині кордону.