Завантажити ще

Слідами Миколи Тищенка: Як ми на Бессарабці яловичину по 20 грн купували

Слідами Миколи Тищенка: Як ми на Бессарабці яловичину по 20 грн купували
Фото: Архів "КП в Україні"

Депутат Микола Тищенко винайшов машину часу, яка відправляє його у минуле на столичний Бессарабський ринок. Інакше не пояснити розповідь політика про те, за якими цінами він там купує продукти.

«Я на ринок, на Бессарабку ходжу. Мені подобається. Сало є. Все залежить від того шматка, що залишається. Перший шматок коштує приблизно від 50 до 100 грн, – почав перераховувати Микола Тищенко. – Гречку я купував за 12 гривень за кг, за 28 гривень я купував. Особисто більше вживаю овочів, м'яса. Яловичину я купував востаннє від 50 до 70 грн. Але коли я пройшовся за цінами — можна було купити і за 20 грн».

При цьому депутат зазначив, що ціни зараз не зростають. Вони «такі самі».

Окрилені такою інформацією журналісти «КП в Україні» помчали на Бессарабський ринок дешево закупитися.

«Коля іноді заходить»

Був вівторок, обідній час, людей на ринку небагато. Продавців набагато більше, ніж покупців. А ще чимало журналістів, на превелике незадоволення працівників Бессарабки.

- Так, іноді Тищенка можна тут побачити, - бурчать вони у відповідь на запитання, чи часто депутат отоварюється їстівним. Мабуть, нечасто, бо ціни явно не відповідали депутатським.

Телятину сьогодні готові були віддати від 200 до 260 гривень за кілограм, залежно від того, яка це частина. Свиняче сало торгують у діапазоні від 80 до 140 гривень. Генеральське (з м'ясними прошарками та осмолене соломою), звичайно, дорожче, воно від 400 гривень і вище.

Гречки по 12 гривень, звісно, немає. Її, в принципі, тут немає. Спеціально для Миколи ми заглянули до супермаркету поряд з ринком і повідомляємо: там гречка аж по 59 гривень за кілограм.

На Бессарабському ринку завжди багато смакот. Щоправда, ціни кусаються. Фото: Архів «КП»

На Бессарабському ринку завжди багато смакот. Щоправда, ціни кусаються. Фото: Архів «КП»

Розпродажів тут не буває

– Таких цін у нас немає. Більше того, їх у всьому Києві немає. Журналісти з іншого видання сьогодні їздили навіть на стихійні ринки поза столицею і там теж не знайшли ні сала, ні м'яса за ціною, яку назвав Микола Тищенко, - кажуть нам в адміністрації Бессарабського ринку. - А з гречкою – взагалі нонсенс. Такі продукти на ринку не продаються. Немає в нас у принципі сипких круп чи борошна.

На Бессарабському ринку асортимент, можна сказати, більш святковий: овочі, фрукти, м'ясо, сало, східні солодощі, горіхи, риба, морепродукти та молочка.

Може, Микола Тищенко переплутав Бессарабський ринок із якимось іншим?

– Я особисто у нас Тищенка не бачила. Але продавці кажуть, що він справді іноді заходить. Щоправда, я сумніваюся, що він запитує ціни – просто набирає продукти і дає загальну суму. Хоча швидше тут закуповуються його помічники, а не він сам, - продовжив наш співрозмовник з адміністрації Бессарабського ринку.

Може, депутат купував тут щось за акцією? Але ні, тотальних розпродажів на Бессарабці не буває. Хіба що знижка від продавця покупцю, що сподобався.

- Микола може спробувати зачарувати продавців своєю харизмою та усмішкою. Але генеральське сало, яке коштує 400-450, а іноді й 500 гривень, за 50 ніхто Тищенку не продасть, – вважає співрозмовник. – Ми не централізований супермаркет, де ціни встановлює керівництво. Тут адміністрація - лише балансоутримувач, а продавці – орендарі місць. І вони встановлюють ціну на свій товар. Сьогодні вона одна, а завтра інша. Ви можете сподобатися продавцю, і він вам скине ціну, а може навпаки накрутити.

У результаті, так нічого і не купивши дешево, ми пішли з Бессарабського ринку.

Микола Тищенко розуміється на м'ясі. А от із цінами схоже не товаришує. Фото: instagram.com/nikolaytyshchenko

Микола Тищенко розуміється на м'ясі. А от із цінами схоже не товаришує. Фото: instagram.com/nikolaytyshchenko

В ТЕМУ

Навіть у парламентській їдальні вже немає таких цін, про які говорить Микола Тищенко. Заглянемо у меню за вересень місяць. Гречану кашу тут продають за 20 гривень за 150 грам. Телятини та сала немає, але є окрошка з телятини за 59 гривень за 300 грам. Котлети по-київськи йшли по 58 гривень за 128 грам. Одне куряче або перепелине яйце коштувало 8 гривень.

Ну, а найдорожча страва у Раді — це тартар із сьомгою та авокадо за 241 гривню за 150 грамову порцію.

Заглянули ми і до ресторану «Велюр », яким, чи володіє або не володіє Микола Тищенко.

Тут сало із часником подають за 105 гривень за 60 грам. Каре молочного теля з овочами гриль за 523 гривні за 190-грамову порцію.

Гречки у «Велюрі» немає. Але є картопля по-домашньому за 78 гривень за 200 грам. І рис із олією та зеленню за 118 гривень за 200 грам. А також є філе телятини су-від із пюре з синьої капусти із соусом «Жу» за 540 гривень.